Sağlık Personeli

Sağlık-Sen Başkanı Metin Memiş : "Kadınlar savaşların mağduru olmasın"

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş Zekai Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırması Hastanesi‘ni ziyaret etti. Ziyareti esnanasında hastanede çalışan kadın personellere karanfil veren Metin Memiş Oğlu kadınların dünya üzerindeki savaşlarda mağduriyetinden, kadınlara uygulanan şiddetten ve kadınların hayatta karşılaştıkları zorluklardan bahsetti. “Hayatın ve ailenin en önemli unsuru kadındır” vurgusu yapan Sayın Metin Memiş “kadınların hak ettikleri değeri gördükleri , şiddet olaylarından uzak tutulduğu bir dünyayı gelin hep beraber inşa edelim” dedi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Karanfil Dağıttı

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş 8 Mart Dünya Kadınlar gününde ziyaret ettiği Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı ve Araştırma Hastanesi bayan personellerine karanfil dağıttı. Kadınların çalışma, aile ve toplum hayatının merkezi olduğunu belirtirken kadınlar emeğin en önemli parçalarından birisidir ama “Günümüz dünyasında gördüklerimiz çok acı” şeklinde konuştu.

Bir Toplumun Vazgeçilmezi Kadındır

Kadınların savaşlardan kaçtığını ve kadın emeklerinin sömürüldüğüne ve şiddete maruz kaldıklarını belirtti.”Bir toplumun vazgeçilmezi kadındır” diyen Memiş Sağlık-Sen‘in %60’ından fazlasının bayan olduğunun altını çizdi. Kadınlar sadece 8 Mart Dünya Kadınlar gününde hatırlanmamalı minvalinde konuşan başkan. “Her gün emeğin, üretenin çalışanı kadınların sorunlarını her zaman gündeme taşıyoruz. Bugün de burada çalışanlarımızı, hastalarımızı ziyaret ederek hem onların sorunlarını bire bir görme fırsatı bulduk hem onların bu mutlu gününde yanlarından olduğumuzu kendilerine gösterdik. ” dedi. Kadınlara hak ettiği değerin verilmediği vurgusunu yapan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş “kadınların şiddetten uzakta durduğu bir dünyayı beraberce inşa edelim” dedi.