Sınavlar

Diyanet 2016 Yılı İhtisas Kursuna Kursiyer Seçim Sınavı Duyurusu Yaptı

Diyanet işleri Başkanlığı 2016 Yılı İhtisas Kursuna Kursiyer Seçim sınavının duyurusunu ve sınav detaylarını duyurdu.

Yapılan duyuruya göre adaylar için son başvuru tarihi 28 mart 2016 olarak belirlenmiş. En az lisans düzeyinde dini yüksek öğrenim görmiş personellerin, Diyanet İşleri Başkanlığının görev alanıyla ilgili konularda hizmet bilgisini arttırması ve bu konularda uzmanlaşması maksadıyla Ağustos (2016) dan itibaren hizmet içi ihtisas kursu düzenleyeceğini ve bahsedilen kursa 300 kursiyerin alınacağını duyurdu. Diyanet İşleri Başkanlığı bahsi geçen kursa katılacak personelleri belirlemek maksadıyla yazılı-sözlü uygulamalı sınav yapılacaağını bildirdi.

Başvuruda bulunacak adayların  657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (A) bendi statüsünde kadrolu devlet memuru  olarak çalışması, 4 senelik dini yüksek öğrenim mezunu olması, Memuriyette adaylığı kaldırılmış ya da Ağustos 2016 ‘a kadar kaldırılacak olması, Uzun süreli yurttışı görevlerde bulunmaması, 1 ocak 1976 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olması, Başkanlık tarafından önceki yıllarda verilen kurslarda başarsızlık, disiplinsizlik vb. sebeble birden fazla ilişiğinin kesilmemiş olması şart koşuluyor. Kursiyer adayları başvurularını dibbys.diyanet.gov.tr adresinden şahsi kullanıcı adları ve şifreleriyle giriş yaparak, İKYS sınavları menüsünden 2016 Yılı İhtisas Kursu Kursiyer Seçim Sınavı bölümünden yapabilirler.

Başvuru işlemlerinin eksiksiz , hatasız ve kurs duyurusunda belirtilen şartlara uygun olması gerekmektedir. 28 Mart 2016 mesai bitimi (17:30) ‘dan sonra yapılacak başvurular ve belirlenen şartlara uygunluk göstermeyen , posta yoluyla yapılan müraacatlar kabul edilmeyecek. 

Diyanet 2016 Yılı İhtisas Kursuna Kursiyer Seçimi için yapılacak yazılı sınav başkanlık tarafından belirlenenecek sınav merkezlerinde önümüzdeki ay (24 Nisan) tarihinde 14:00’da yapılacak. 

Merak edilen noktaları Telefon: 0312 295 81 44 – 48 – 49 numaralı hattan ya da dibbys.diyanet.gov.tr adresine kişisel şifreniz ve kullanıcı adınızla giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

Kamupersoneli.net