Personel Alımı

Iğdır Üniversitesi 11 Akademik Personel Alacak

Iğdır Üniversitesi verdiği ilan ile kendi bünyesinde çalıştırmak üzere 11 akademik personel alımı yapacak.

Iğdır Üniversitesi Devlet Personel Başkanlığına ( DBP ) verdiği ilan ile kendi bünyesinde çalıştırmak üzere 11 akademik personel alımı yapacağını duyurdu. Iğdır Üniversitesi akademik personel alımı yapmaya devam ediyor. Akademik personel kadrosuna yeni bir 11 kişilik ekip ekleyecek olan Iğdır Üniversitesi akademik personel alımlarında ilanına başvuru yapacak olan adaylardan bazı şartları karşılamalarını bekliyor. 

Iğdır Üniversitesi akademik personel alımlarında adayların bazı şartları karşılamasını beklemekten dışında ilana başvuru yapacak adayların başvuru formlarının dışında bazı belgeleri ve kayıtları başvuru belgelerine eklemelerini istiyor. Iğdır Üniversitesi Rektörlüğü akademik personel alımları ve başvuru yapacak adaylardan istenen belgeler hakkında bir açıklama yaptı. Iğdır Üniversitesi Rektörlüğünden akademik personel alımı hakkında yayınlanan açıklama şu şekilde;

IĞDIR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemize aşağıda unvanı, derecesi ve niteliği belirtilen kadrolara: 2547 sayılı kanunun 23. Maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre asgari şartları sağlayan öğretim Üyesi alınacaktır.

*Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adayların; başvurmak istedikleri birim ve anabilim dallarını belirten dilekçelerine özgeçmişlerini, doktora belgelerinin onaylı fotokopisini, 2 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdanlarının onaylı fotokopilerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını içeren 4 (dört) takım dosya ekleyerek ilgili fakülte dekanlıklarına başvurmaları,

*Yardımcı doçent adaylarının 2547 sayılı kanunun 23. maddesinin b/2 fıkrası ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmenliğinin 6. maddesine göre yabancı dil sınavlarına girmeleri, Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylandığına dair belge eklemeleri, Adayların bilimsel çalışma ve yayınlarının eğitim-öğretim faaliyetlerini yönetimlerinde biten ve devam eden doktora çalışmalarının listesini içeren birer CD’yi dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

*Yapılan müracaatlarda belirtilen şartları taşımayan, eksik belgeli dosyalar ve süresi içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

*Başvurular, ilanın Resmi Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde yapılacaktır.

* Adayların yabancı dil sınavları daha sonra www.igdir.edu.tr adresinde yayınlanacaktır.