Adalet Personeli

Adalet Bakanlığı'ndan Hakim ve Savcı Adaylarına Staj Merkezi Duyurusu

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, Hakim ve Savcı adaylarına ilişkin bir basın açıklaması yayımladı. Bakanlığın internet sayfası üzerinden yayımlanan basın açıklamasında, Hakim ve Savcı alımı çerçevesinde adayların staj yapacakları merkezlere ilişkin açıklamalarda bulunuldu.

ADALET BAKANLIĞI’NDAN HAKİM VE SAVCI ADAYLARINA İLİŞKİN DUYURU

Adalet Bakanlığı’na bağlı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuruda, 03 Haziran 2017 tarihinde gerçekleştirilen avukat-adli yargı hâkim ve savcı adaylığı yazılı ve sözlü sınav sonuçlarının belli olduğu ve adayların açıktan atama işlemlerinin tamamlandığı belirtildi. 

Söz konusu duyuruda ayrıca adayların, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışıp kurumlarında ki görevlerinden ayrılmalarından sakınca görülmeyen adayların atama işlemleri tamamlandığı vurgulanarak bu adayların atama evrakını belirtilen tarihinden itibaren hâkim adaylığı şube müdürlüğünden bizzat almaları gerektiği bildirildi. 

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuru metni;

1-) 03 Haziran 2017 tarihinde yapılan avukat-adli yargı hâkim ve savcı adaylığı yazılı yarışma sınavı, mülakat sonucuna ve incelenen belgelerine göre aşağıdaki sorgu ekranında isim ve soy isimleri yer alan adayların açıktan atama işlemleri tamamlanmıştır. 

Göreve başlama ve tebligata ilişkin yazılar ilgili mahallere gönderilmiştir.

2-) 03 Haziran 2017 tarihinde yapılan avukat-adli yargı hâkim ve savcı adaylığı yazılı yarışma sınavı, mülakat sonucuna ve incelenen belgelerine göre aşağıdaki sorgu ekranında isim ve soy isimleri yer alan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışıp kurumlarında ki görevlerinden ayrılmalarından sakınca görülmeyen adayların atama işlemleri tamamlanmış olup, bu adayların (Adalet Bakanlığı Personelleri hariç) atama evrakını 18 Ocak 2018 tarihinde saat 14:00’dan itibaren hâkim adaylığı şube müdürlüğünden bizzat elden veya bir yakını vasıtası ile imza karşılığı almaları, kurumları ile ilişiklerini kestikten sonra staj merkezlerine giderek görevlerine başlamaları gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir