Emniyet Personeli

4 Bin Polis Memuru Alımı İçin Başvurular Sona Eriyor

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 17. dönem polis meslek eğitimi için özel harekat branşlı polis memuru adayı alımı ön başvuru süresi daha önce uzatılmıştı.Devlet Personel Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesinden ön başvuru sürelerinin uzatıldığı duyurulmuş kamupersoneli.net olarak bu haberi sizlere iletmiştik. 10 Mart 2016 perşembe günü mesai bitimine kadar 17. dönem polis meslek eğitimi için özel harekat branşlı polis memuru adayı alımı için başvurular devam ediyor.

Ön Başrular Yarın Sona Eriyor

Ön Başvurular yarın (10.03.2016) başvurular mesai bitiminde sona eriyor. Daha önce yaptığımız haberde de belirttiğimiz üzere Emniyet Genel Müdürlüğü personeli, şehit ve vazife malullerinin eş ya da çocukları o sene belirtilmiş kontenjanların dışında tutuluyor. Ön başvuru için KPSS taban puanı şartı da bulunuyor P3 Puan türünden 50 puanın altında kalan adayların başvuruları kabul edilmeyecek. Polis Meslek Eğitim MErkezi (POMEM) öğrencileri aday memur olarak atanabilmeleri için öğrenim sürelerini başarıyla tamamlamış olmalı ayrıca eğitimlerden sonra yapılacak eğitim sonu sınavında başarılı olmalıdırlar.

Sınav Yerleri 1 Nisan’da Belli Olacak

Adayların sınav yerleri 1 nisan 2016 ‘da belirlenecek sınav tarihi ve sınav yeriyle alakalı herhangi bir duyuru yapıldığında kamupersoneli.net olarak siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Meslek Eğitimi Özel Harekat Branşlı Erkek Polis Memuru ön başvuru ücreti ise 75 TL olarak açıklandı.