Personel Alımı

THY Pilot Alımı Şartlarında Değişikliğe Gitti

Türk Hava Yolları pilot seçim süreciyle alakalı şartlarda bazı değişiklikler yapıldığını internet sitesi vasıtasıyla duyurdu.Detaylar haberimizde…

Uçuş Tecrübesi Kriteri 1000 Saat Yerine 750 Saat Olarak Değiştirildi

Türk Hava Yolları (THY) resmi internet sitesinde (09.03.2016) tarihli bir duyuru yayımlandı. Duyuruya göre THY pilot alımı süreciyle alakalı bazı değişiklikler yapıldığı vurgusu yapıldı. Pilot seçim sürelerinde yapılan değişikliklerden bir tanesi Tecrübeli 2.Pilot adayı ilanında yer alan şartlardan birisini kapsıyor. İlana göre THY filosunun uçak tiplerinden (B737, B777, A310, A320, A330, A340) herhangi birinde Type Rating eğitimi alınması ve başvurulan tipte 1000 saat ve daha fazla uçuş tecrübesine sahip olması isteniyordu. 1000 saat olarak belirlenen  (B737, B777, A310, A320, A330, A340)  uçuş tecrübesi kriteri değiştirilerek “750 saat” olarak belirlenmiş.

Türk Hava Yolları Pilot Alımı  seçim süreçlerinde Havacılık İngilizcesi (ICAO) sınavına girmesi zorunlu adayların , son iki yıl içerisinde aldıkları TOEFL (IBT) 75 (speaking minimum 20) veya IELTS (Akademik): 6 (speaking minimum 6) belgesini THY ‘e beyan ettikleri takdirde Havacılık İngilizcesi (ICAO LEVEL) sınavından muaf olabilecekler.

DLR Sürecinde Başarısız Olan Adaylara Yeni Fırsat

Türk Hava Yolları’na başvuruda bulunan bahsedilen adayların DLR sürecinin yerine Grup CRM değerlendirmesine katıldığı söyleniyor. Bu değişiklikle DLR süreçlerinde başarısız olan adaylara yeni bir fırsat tanınmış oldu.  THY ilanına başvuruda bulunan adaylar duyuru hakkında detaylara THY resmi internet sitesindeki duyurular bölümünde bulunan duyuru linkine tıklayarak ulaşabilirler.

Kamupersoneli.net