Askeri Personel

TSK : 22 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri resmi internet sitesinden yaptığı duyuruyla terör örgütüne karşı yürütülen operasyonlar hakkında bilgi verdi.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bölücü terör örgütüne karşı devam eden operasyonlarda 3 PKK mensubu etkisiz hale getirildi. Bölgede (Sur) devam eden operasyonda toplamda 271 terörist etkisiz hale getirildiğini kamuoyuna duyurdu. Ayrıca 8 mart 2016 tarihinde 5 el yapımı patlayıcı imha edildi.Yine 8 Mart 2016 tarihinde Şırnak’a bağlı İdil ilçesinde tamamlanan operasyonlar esnasında 19 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi. TSK duyurusna göre bölgedeki (Şırnak) operasyonlarda toplamda 113 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi.

Şırnak İDİL’de iki roketatar ve bir mühimmat ayrıca 1 kanas keskin nişancı tüfeği ,  15 rus yapımı kaleşnikof piyade tüfeği ve çok sayıda mühimmat ele geçirilmiş. 27 el yapımı patlayıcı güvenlik güçleri tarafından imha edildiği duyuruldu.İdil’de imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı ise 428 olarak açıklandı.

Siirt ve Osmaniye’de arama tarama faaliyetleri sırasında tespiti sağlanan el yapımı 3 patlayıcı güvenlik güçleri tarafından imha edildi.Erzincanda yapılan operasyonlar arasında 1 sığınak tespit edildi. Bu sığınağın içerisinde 150 kg muhtelif gıda ve mutfak malzemesi ele geçirildi.Tunceli’de de çok sayıda sığınak tespit edildi.Bitlis’de TSK tarafından yapılan operasyonda 3 farklı sığınağın içerisinde el yapımı patlayıcı yapmak için kullanılan bazı malzemeler ve çeşitli gıda malzemeleri ele geçirildi. Siirt’de PKK’dan kaçan bir terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

 Kamupersoneli.net