Eğitim

BİLSEM Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB) ‘in özel yetenekli öğrencilerin tespiti maksadıyla 14 Şubat 2016 tarihinde gerçekleşen BİLSEM sonuçları açıklandı. Sınava giren öğrencilerin heyecanla beklediği sonuçlar ve sınav detayları bu haberimizde…

Milli Eğitim Bakanlığı Bilsem Sonuçları açıklandı. 14 Şubat 2016 ‘de 118 bin öğrencinin girdiği sınavın sonuçları Milli Eğitim bakanlığının resmi sitesinden BİLSEM 2016 2.3.4 sınıf sınav sonuçları linkinden sorgulanıyor.

MEB tarafından özel yetenekli öğrencilerin belirlenmesi amacıyla 14 Şubat tarihinde gerçekleştirilen BİLSEM sınav sonuçları açıklandı mı? Binlerce öğrencinin merakle beklediği BİLSEM sınav sonuçları hakkında detaylı bilgileri haberimizden inceleyebilirsiniz.

118 Bin Öğrenci Sınava Girdi

2.3.4. sınıflardan 118 bin öğrenci 14 Şubat 2016 Perşembe Günü BİLSEM sınavlarına girdi. Bilim Sanat Merkezleri(BİLSEM) ‘nin sınavları öğrencilerin geleceği açısından çok önemli.Velilerinde merakla beklediği sınavın sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı sitesinden duyurulacak. BİLSEM sınav sonuçları ve daha fazla bilgiden anında haberdar olmak için kamupersoneli.net adresini sürekli takip edebilirsiniz.

Bilim ve Sanat Merkezleri Yetersiz

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 61 şehrin valisine özel yetenekli çocukların belirlenmesi talebiyle bir yazı göndermişti. Şubat ayında Maarif Müfettişi Doğan Ceylan MEB’in BİLSEM projesinin güzel bir girişim olduğunu fakat özel yetenekli öğrencilerin kapasitelerinin arttırımını sağlayacak Bilim ve Sanat merkezlerinin henüz ülkemizde bulunmadığını söylemişti.