Personel Alımı

Aile Bakanlığı 3000 Personel Alımı Yapacağını Açıkladı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP ) çerçevesinde 2016 Mayıs’a kadar 1500 , 2016 yıl sonuna yakın tarihlerde 1500 olmak üzere toplamda 3000 personel alımı yapacağını açıkladı.

 Merakla beklenen personel alımlarının açıklamaları Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanı Sn. Sema RAMAZANOĞLU’ndan gelmiş oldu.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sn. Sema Ramazanoğlu daha önce bakanlık bünyesine 1500 psikolog ve sosyolog alımı yapılacağını açıklamış fakat diğer bölümler hakkında bir bilgi vermemişti. Bu açıklama sonrası bakanlığın açıklamalarını bekleyen bazı kesim tedirgin olmuştu. Gün içerisinde Bakan Sema Ramazanoğlu alımlar hakkında bilgi verdi personel alımlarında 6 ana bölüm adı geçiyor psikoloji, psikolojik danışmanlık, rehberlik, ASDEP’te Sosyal hizmet, aile ve tüketici bilimleri mezunları bakanlık tarafından istihdam edilecek.

Bakan Sema Ramazanoğlu ilk açıklamasından sonra sosyal psikolog, klinik psikolg ve toplum uzmanlarının bakanlık tarafından istihdam edileceğini söylemişti.  Az bölüm adları sayıldığı için bakanlığın personel alımlarını merakla bekleyen bazı kitle tedirgin olmuş bu senede herhangi bir kuruma giremeyecekleri kaygısını yaşamışlardı. Bakanlığın personel alımlarına en büyük ilgi sosyal hizmet mezunları ve sosyoloji uzmanlarından gelecek.