Ekonomi

Taşeron İşçilerin Kadro Durumları

Taşeron işçilerin kadro sıkıntıları son zamanlarda gündemi meşgul etmeye devam ediyor.Taşeron işçilere kadro verilmesi çalışmalarının devam edildiğini daha önceki haberlerimizde duyurmuştuk. Fakat ortada hala net bir söz bulunmuyor. Çalışmalar sürdürülüyor fakat hangi çalışmalar ortada bir zaman söz konusu değil ve taşeron işçilerin kadro beklentileri günden güne onları strese sokmaya başlıyor. Taşeron işçileri devlet yetkililerinin ağzından çıkacak her türlü cümleyi bekliyorlar.

Taşeron işçilerden kadroya geçecek kişi sayısı kaç? Taşeron işçiler hangi şartlar doğrultusunda kadroya alınacak? kadroya kimlerin alınacağı gibi soruların yanıtsız kalması taşeron işçilerin canını sıkmaya devam ediyor.Türkiye Cumhuriyeti 64.Hükümet 2016 senesinin Eylem Planı doğrultusunda ; alt işverenliği kapsayan çalışanların istihdam edilmesi hükümet tarafından senenin ilk 3 ayında yapılması beklenen reform ve icraatlerinin arasında bulunuyor. 21 Mart 2016 tarihine kadar taşeron işçileri yakından alakadar eden bu çalışmaların son bulması bekleniyor. Zaten bakanlık ve devlet yetkililerinin basın mensuplarına ve vatandaşlara “taşeron işçilerin kadro durumu” hakkındaki yaptıkları açıklama genel olarak mart ayında bu konunun Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM)’e geleceği yönünde oldu. 

Kadro alacak taşeron sayısı , kimlerin taşerondan kadroya geçeceği, taşerondan kadroya geçecek kişiye nasıl bir kadro verileceği gibi bilgilerin Türkiye Büyük Millet Meclisi‘nde yapılacak görüşmelerin sonucunda netleşeceği düşünülüyor. Devlet yetkililerin de bu konuda yaptığı açıklamalarda genelde net bir kadro sayısı söz konusu olmadı. Çeşitli medya kuruluşlarında ve gazetelerde taşeronların kadro  konusu hakkında vatandaşın beklentileri yükseltiliyor. Devlet yetkilileri tarafından herhangi bir açıklama yapılmadığı sürece bu konudaki tüm haberlere ve söylentilere kulak asmayınız. 21 Mart 2016 tarihini beklemekte fayda var.

 Kamupersoneli.net