Sınavlar

YGS Sorularının Yayımlanma Kararı Alındı

13 Mart 2016 Pazar günü yapılması planlanan YGS sınavı soruları artık açıklanacak.
ÖSYM ( Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi ) Geçen yıllarda YGS ( Yükseköğrenime Geçiş Sınavı ) soruların yayımlanması kaldırılmıştı. Bu sene ise 13 Mart 2016 Pazar günü saat 10:00 da yapılması planlanmış olan YGS ( Yükseköğretime Geçiş Sınavı ) ‘ de sorulmuş olan soruların hepsi temel soru kitapçığı adı altında ÖSYM ( Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi ) ‘ nin sitesinde yayımlanma kararı alındı.

13 Mart 2016 Pazar günü sınava girecek adayların heyecan sebebi ile Nüfus cüzdanlarını düşürmeleri ya da unutmalarından dolayı Nüfus Müdürlükleri 07:00 – 10:15 saatlerinde arasında açık olacak. Sınav giriş belgesi ve vesikalık fotografı ile nüfus dairesinden çıkartabilirler.

Sınava girerken adayların yanlarında bulundurmaları gereken belgeler ise şunlardır ;

Sınav Giriş Belgesi ; Renkli veya siyah beyaz olabilir.

Geçerli Kimlik Belgesi ; Nüfus Cüzdanı ve ya Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı , Kimlik numarası fotoğraf olma şartı vardır ve fotoğraf üzerinde soğuk damga olmalıdır. Adayların en az bir saat önce sınav yerlerinde bulunmaları gerekmektedir.

Adaylar sınava sadece sınav giriş belgesi , nüfus cüzdanı ve şeffaf şişe içerisinde su getirilme haklarına sahiptir. Türkçe için 40 soru, Matematik için 40 soru, Fen Bilgisi için 40 soru ve Sosyal Bilimler için 40 soru olmak üzere toplam 160 soru sorulmaktadır.
Sınava girecek adaylara Kamupersoneli.net olarak başarılar diliyoruz.

 Kamupersoneli.net