Kpss

Memur Adayları 2018 Lise, Önlisans ve Lisans KPSS Başvurularını Ne Zaman Yapacaklar?

Bilindiği üzere, memur olmak isteyen adayların Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmaları gerekiyor. Buradan alacakları puanlar ile memur olma şansı yakalayacak olan adaylar konuya dair yaşanan tüm gelişmeleri yakından takip ediyorlar. Bu haberimizde siz ziyaretçilerimize 2018 KPSS’ye dair bilinmesi gerekenleri aktarıyoruz. 

2018 KPSS BAŞVURU VE SINAV TARİHLERİ

Kamu Personeli Seçme Sınavı, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenleniyor. Lisans, önlisans ve lise mezunu adaylara yönelik ayrı ayrı düzenlenen sınava başvuru tarihleri de farklılık gösteriyor. 

Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımıza tüm detayları aşağıda aktarıyoruz. 

2018 Lisans KPSS Başvuru ve Sınav Tarihleri

ÖSYM tarafından yayımlanan sınav takvimine göre, lisans düzeyinden KPSS’ye katılacak adaylar başvurularını Mayıs ayı içerisinde yapacaklar. 10 Mayıs tarihinde başlayacak olan lisans KPSS başvurularını 21 Mayıs tarihinde sona erecek. 2018 Lisans Kamu Personeli Seçme Sınavı ise 22 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek. Ayrıca ÖSYM tarafından yayımlanan bilgilerde KPSS alan sınavları 28 ve 29 Temmuz, ÖABT ise 5 Ağustos tarihinde yapılacak. 

2018 Önlisans ve Lise Başvuru ve Sınav Tarihleri

Önlisans ve lise mezunu olan memur adaylarına yönelik yayımlanan Kamu Personeli Seçme Sınavı bilgileri ise şu şekilde. 

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan bilgilere göre, önlisans KPSS’ye girecek adaylar başvurularını 8 Ağustos ile 12 Eylül tarihleri arasında yapacaklar. ÖSYM sınav takvimden 2018 önlisans KPSS’te ilişkin bilgilerde ise sınavın 4 Kasım tarihinde yapılacağı açıklandı. 

Lise düzeyinden Kamu Personeli Seçme Sınavına katılacak memur adayları ise başvurularını 3 Ağustos tarihinde yapmaya başlayacaklar. Adaylara başvurularını yapmaları için 16 günlük bir süre verilirken lise KPSS başvuruları 19 Ağustos tarihinde sona erecek. Lise mezunu adaylar sınava  7 Ekim tarihinde katılacaklar. 

Kamupersoneli.net – ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir