Ekonomi

Devlet 15 İlde 15 Bin İşçi Alımı Yapıyor ! Alımlar Sınav Olmayacak

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre işsizlik Türkiye’nin kanayan yarası. TÜİK verilerine göre işsizlik düşüyor ancak hala Türkiye genelinde 3.4 milyon kişi işsiz. 

SINAVSIZ ALINACAK

Bilindiği gibi Türkiye İş Kurumu işçi ve işveren arasındaki en büyük aracıdır. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü işsizliğin yoğun olduğu dönem veya yerlerde Toplum Yararına Program kapsamında geçici işçi istihdamı yapıyor. Bu kapsamda alınacak olan personeller ise sınav yapılmaksızın noter kurasıyla gerçekleştirilecektir.

15 BİN İŞÇİ ARANIYOR

Bu programlar kapsamında 15 ilde 15 bin 418 içi aranıyor. İş bulmakta zorluk çeken işsizlere yılın belli bir döneminde destek olmak için bu programlar başlatılıyor. Bu bağlamda Toplum Yararına Program kapsamında alınacak olan personeller çevre temizliği, altyapı yenileme, okul bakım onarımı, park düzenleme, dere ıslahı, restorasyon ve ağaçlandırma alanlarında görevlendirilecektir.

İŞÇİ ALIMI TABLOSU

GENEL ŞARTLAR

Peki bu programlara katılmak için neler yapılması gerektiğini kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz. Bu bağlamda başvuru yapacak olan adayların İŞKUR’a kayıtlı olmaları, işsiz olmaları gerekiyor. Ayrıca programa başvurmak için 18 yaşını tamamlamış olmak, emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak ve açıköğretim hariç öğrenci olmamak gerekmektedir. Posta Gazetesinin aktardıklarına göre uzun süre işsiz kalan 35 yaş üstü kişilere bu alımlarda öncelik sağlanmaktadır. Bu alımlarda çalışma süresi, 9 ay oluyor. Bu kapsamda alınan personellere ise asgari ücret veriliyor. Ayrıca vergi ve primleri devlet karşılıyor.

BAŞVURU DETAYLARI

Programa başvuru yapacak olan adaylar başvurularını İŞKUR’un esube.iskur.gov.tr web adresi üzerinden veya İŞKUR şubelerinden yapabileceklerdir. Bu alımlar için başvurular 4 Mayıs 2018 tarihinde sona erecektir. Daha önce Toplum Yararına Program’dan yararlanmış ancak şu an işsiz olan biri tekrar başvuru yapabiliyor. Ancak daha önceki katılımın üzerinden en az 3 ay geçmesi gerekiyor.

KAMUPERSONELİ.NET – ANKARA

Bir Yorum

  1. hahaha i̇llere bak çay demle.. ya i̇şsi̇zler ordusu bu şehi̇rleri̇n hi̇ç bi̇ri̇nde yok. si̇z ki̇mi̇ kandiriyorsunuz.. azcik dürüst olun şu ülkeye.. ardahanda hakkari̇de bayburtta i̇sti̇hdam yapmişlarda falanda fi̇landa.

  2. Benim urfam çooooooook gelişmiş, hizmetleri anlık hızda olacak ki hiç bir alımda Şanlıurfa yı görmüyoruz şaka gibi gülermisin ağlarmısın….

  3. Saçmalık ya ben babam vefat ettiği için onun emekli parasını alıyorum başvuru şartlarında emekli yetim maaşı alıyor olmamak yazıyor. Hadi diyelim ben dilekçe verdim ve o parayı almicam o zaman da ise alacakları kesin değil ve sürekli bi iş degil 9 ay.

  4. Arkadaşlar lütfen insanların gururu ile oynamayin en az 9 ay diyorsunuz başvuru yerleri 6 aydan fazla değil dediler 35_40 yaş aralığında insanlar bu süreden sonra ne yapacak acmi kalacak tamda kış aylarında zorda kalacak biraz gerçekçi olalım bir yere 5 kişi alınacak başvuru sayısı 110 kişi ne demek istediğimi anlayacaksınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir