Eğitim

Geçici Eğitim Merkezleri Toplantısı Düzenlendi

Milli Eğitim Bakanlığı 2016 yılında ki çalışmalarına ve 2016 yılında ki toplantılarına devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre geçici eğitim merkezleri toplantısı düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından geçici eğitim merkezleri toplantısı daha önce yine yapılmıştı. Bugün yani 9 Mart 2016 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan geçici eğitim merkezleri toplantısı daha önce yapılan toplantıya istinaden yapılmıştır. 

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Mdürülüğü geçici eğitim merkezleri toplantısının yapıldığına dair bir açıklama yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı Din Eğitimi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklama şu şekilde;

24 Şubat 2016 tarihinde Ankara Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda Suriyeli öğrenciler için kurulan ve İmam Hatip Lisesi Programını uygulayan Geçici Eğitim Merkezleri’nin  yani GEM’in amacına uygun işleyişinin, karşılaşılması muhtemel sorunların ve uygulanması planlanan programların tartışıldığı bir toplantı yapıldı.

Toplantıya başta Bakanlığımız Müsteşar Yardımcısı olan Yusuf BÜYÜK olmak üzere Din Öğretimi  Genel Müdürü Nazif YILMAZ, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Uluslararası Eğitim Öğretim Daire Başkanı Osman DEMİRGÜL ile Suriyeli öğrenciler için kurulan İmam Hatip Liselerinin bulunduğu Adana, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Kilis, İzmir, İstanbul ve Gaziantep İllerinin İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, ayrıca bu okullara atanan Koordinatörler ile protokol yapılan STK temsilcileri katılım sağladılar.

Yapılan toplantının ayrıntıları yukarıda ki gibidir. Yapılan toplantıya dair yeni gelişmeler meydana geldiğinde sizleri sitemiz üzerinden haberdar edeceğiz.

Kamupersoneli.NET