Eğitim

Sınav Çalışmasında Dikkat Edilecek Hususlar

KPSS’ye hazırlanırken çalışmalarınız esnasında dikkat etmeniz ve önemli olan hususlar.

Kamu Personeli Seçme Sınavı birçok adayın hayatını değiştiren bir sınavdır. Bu sınavda adayların başarılı olmaları durumunda 657 sayılı Devlet Memurları kanununa bağlı olarak çalışma hakkını kazanmanın ilk adımı tamamlanmıştır demektir. İkinci adım ise Kamu Personeli Seçme Sınavı puanı ile devlet kurumlarına kura ile atanmaktan geçiyor.   

Bu sınava hazırlanan ve hazırlıklarını nasıl yapacağını bilmeyen adaylar için bizler kamupersoneli.net olarak açıklamalarda bulunacağız. 

Sınava hazılık yapan adayların ilk olarak dikkat etmeleri gereken husus plan ve program çerçevesidir. Daha sonra dersler ve konular hakkında plan program yapan adayların ilk görevleri bir önceki Kamu Personeli Seçme Sınavında çıkan sorulara bakmak ve bu soruları birinci seviyede ki bilgileri ile çözmek olacaktır. 

Çözeceğiniz bu testler sayesinde hangi seviyede olduğunuzu öğrenmiş olacaksınız. Seviyenizi öğrendikten sonra ise bilinçli bir çalışma ortamına girebilirsiniz. Çalışmalarınıza başladığınızda çok fazla kaynak kitap yerine doğru kaynak kitapları az ve öz olarak kullanabilirsiniz. 

Tüm bunların haricinde kaynak kitaplarınızı hazırladıktan sonra Kamu Personeli Seçme Sınavına kalan gün sayısını hesaplayın ve bu hesaplama doğrultusunda her ay kendinize bir çalışma programı belirleyin. İstikrar çok önemli çalışma durumunuzda istikrarınızı kaybetmeyin. İlk ayda yapılan çalışma programını ikinci ayda da kendi yaşantınıza göre planlayın ve istikrarınızda devam edin. Akıllı, bilinçli ve düzenli çalışma programı sizi başarıya götürecektir. 

Kamupersoneli.net