Kamu Personelleri

Gıda Bakanı Fakıbaba Göreve Geldiğinden Beri Personel Alımı Yapmadı

Bilindiği gibi çeşitli kamu kurum ve kuruluşları tarafından kamu personeli alımı hakkında çeşitli açıklamalar yapıldı ve çeşitli sözler verildi. 

Verilen sözler hakkında seçim öncesinde kamu kurum ve kuruluşları tarafından harekete geçildi. Bu bağlamda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak aylar öncesinde 3 bin kamu personeli alımı yapacağını ifade etmişti. Seçim öncesinde Gençlik ve Spor Bakanlığının 3 bin 200 kişilik personel alım ilanı yayımlandı. 

GTHB 3 BİN 500 PERSONEL ALIMI BEKLENİYOR

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünden ilan bekleniyordu 1220 kişilik sözleşmeli kamu personeli alım ilanı geldi. Bunun yanı sıra PTT’den personel alımı bekleniyordu ve 5 bin kişilik personel alım ilanı geldi. Tüm bunların yanı sıra Adalet Bakanlığından bir açıklama yapıldı ve 24 alan için 15 bin personel alımı yapılacağı ifade edildi. Bu durumu Bakan Abdulhamit Gül “Gençlere hayırlı olsun” dilekleri ile sosyal medya üzerinden duyurdu. 

Geriye sadece Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 3 bin 500 kamu personeli alım ilanının yayımlanması kaldı. Bundan önce Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba açıklamalarında 2017 yılında 3 bin 500 ziraat mühendisi aldıklarını ve 2018 yılında da bu alımın aynısını yapacaklarını ifade etmişti. 

BAKAN FAKIBABA’NIN PERSONEL ALIMI TALEBİ OLMADI

Ancak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 3 bin 500 personel alımı hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu bir açıklama yaptı. Bakan Sarıeroğlu konu ile ilgili olarak açıklamalarında Tarım’da herhangi bir alımla alakalı olarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak Bakan Fakıbaba’nın herhangi bir talebi olmadığını ifade etti ve bu konuda gerek sosyal medyada ve gerekse haberlerde çok spekülasyon içeriklere yer verildiğini ifade etti.

Ayrıca Bakan Jülide Sarıeroğlu açıklamalarının devamında Bakan Fakıbaba’nın personel alım talebinde bulunduğu ancak Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu imzalamak istemediğine ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının böyle bir talebi olmadığına dikkat çekti.

BAKAN GÖREVE GELDİĞİNDEN BU YANA PERSONEL ALIMI YAPMADI

Tüm bunların yanı sıra Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı görevine Ahmet Eşref Fakıbaba’nın getirildiği günden bugüne kadar bakıldığında Bakan Fakıbaba’nın hiç personel alımı yapmadığı gözlemleniyor. Çalışma Bakanı Sarıeroğlu’nun açıklamalarına göre Bakan Fakıbaba personel alımı talebinde bulunmadı. Bu durumda yakın zamanda Gıda Bakanlığından bir ilanın yayımlanması beklenmemektedir. 

 

Bir Yorum

 1. çok teşekkürler hakkımız olanı söz verilen kadroyu istiyoruz bekleyecek gücümüz kalmadı artık tükendik

 2. Ziraat teknikerleride alım yapılmasını ve bizleri göz ardı etmemelerini bekliyor.

 3. Bende bir veteriner teknikeri olarak bekliyorum.almayan bakanlık yok gibi bşy bizmki haricinde.

 4. Projelerin yapılması için hayvancılığın tarımın gelişmesi için alim şart

 5. O kadar çık gıda mühendisi var ki.Aileler,çocuklar çaba içinde.Zor durumda.Sesimiz olduğunuz için teşekkürler.Lütfen arkasını bırakmayın.

 6. Öncelikle teşekkür ederiz sesimiz olduğun için bir bakana yakışan verdiği sözü tutmasıdır hemen şimdi gthb ilana çıkmalı çünkü artık sabrımız kalmadı

 7. Veteriner sağlık teknikerlere kadro verilsin her alımda kadro sayımız sıfır .Gthb bir an önce alım ilanını yayınlaması gerekmektedir . Çünkü bekleyecek gücümüz kalmadı artık

 8. Tapu ve kadastro alım bekliyoruz lütfen bunu gündeme getirebilirimsiniz teşekkürler

 9. Orman ve Su İsleri Bakanligida Orman Muhendisi alim yapmiyor. 2 senede 9 kisi aldilar.Ondan oncesinde de alim yoktu. Keske bunuda haber yapsaniz ..

 10. Bir bakan olarak yalan söylrmrk size hiç yakışmıyor siz talepte bile bulunmayıp 10551 talep diyip insanları neden kandırıyorsunuz biran önce yaptıgınız sözü tutun

 11. Türkiye de tarımın ekonomiye olumlu etki etmesi için bilinçli bilgili ve bu konu da uzanan kişiler olan ziraat mühendislerinin göreve gelmesi gerek.Birim alandan alınacak verim etkisi bu şekilde pozitif yönde olur ve devlet turkiyede üretilen ürünlerden ihraç ettiğinden kar sağlar çünkü çiftçi ile mühendis arasındaki fark o bir an önce para kazanayım diye düşünürken mühendis daha kaliteli verimli ürün nasıl yetiştirilir iyi tarım uygulamaları neler diye düşünür bu da ihraç ürünlerin de devletin kasasına yüksek gelir olarak döner.
  Bu yüzden ziraat mühendislerinin bir an önce işin içinde olması gerek 81 ilde her bölgeye ziraat mühendisi ataması yapılması gerek bu 1000 3000 5000 neyse o kadar olmalı görevlileri atama yapmaya davet ediyorum saygılar

 12. Lütfen atama yapın bu ülkenin ziraat mühendisine ihtiyacı var