Sağlık Personeli

Hac Sağlık Ekibinde Görevlendirilecekler İçin Açıklama Yapıldı

Geçtiğimiz günlerde 2016 yılı hac  sağlık ekibinde görevlendirilecek personeller başvurularına başlamışlardı. Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Hac sağlık ekibinde yer alacak ve bu ekipde görevlendirilecek personeller hakkında bir açıklama yayınlandı.

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama da Hac sağlık ekibinde görevlendirilecek personellerin başvuruları ile ilgili hususlar, Hac sağlık ekibine başvuru yapacak personellerde aranacak şartlar ve diğer hususlar olarak açıklama yapılmıştır. 

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Hac sağlık ekibi hakkında yapılan açıklamanın bazı kısımları şu şekilde;

A- Müracaatla İlgili Hususlar.

a) Müracaat işlemleri;

04 – 15 Mart 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Müracaat etmek isteyenler
öncelikle Vakıfbank, T.C. Ziraat Bankası, Halkbank, Al-Baraka Türk Katılım Bankası A.Ş, Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. veya Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. nezdinde bulunan kurumsal hesaba, görevli sağlık personeli hac müracaatı için 20,00 TL yatıracaklardır. Müracaat ücreti yatırıldıktan sonra Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünün http://hac.diyanet.gov.tr internet adresinde bulunan Ek–1 örneğe uygun form, açıklamalar doğrultusunda elektronik ortamda doldurulacak, fotoğraf ekle butonundan vesikalık fotoğraf eklenecek, formun çıktısı alınarak Kurum yetkilisine onaylatıldıktan sonra elden veya posta ile en geç 21 Mart 2016 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünde olacak şekilde gönderilecektir.