Sınavlar

Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) 2016 Sınav Tarihleri Duyuruldu

AÖF sınav tarihleri Anadolu Üniversitesi resmi sitesinden duyuruldu. Açık öğretim fakültesi öğrencilerini yakından ilgilendiren bahar dönemi sınav tarihleri duyuruldu. AÖF’ün resmi duyurusuna göre  bahar dönemi ara sınavı 16-17 nisan 2016 tarihinde , aöf 2016 bahar dönemi dönem sonu sınavı ise 4-5 haziran 2016 tarihlerinde yapılacak. 2015-2016 Tek ders sınavı ise 16 Temmuz 2016 ‘da gerçekleşecek.

Anadolu üniversitesi’nin yaptığı duyuru ile binlerce öğrenciyi ilgilendiren sınav tarihleri netleşti buna göre bahar dönemi ara sınavı 16 nisan 17 nisan 2016 tarihlerinde yapılacak. Bahar dönemi dönem sonu sınavı ise 4 haziran 2016 ve 5 haziran 2016 tarihlerinde yapılacak. AÖF’un duyurusuna göre Tek ders sınavı 16 temmuz 2016’da yapılacak. 

Türk yükseköğretiminde 32 seneyi geride bırakan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sisteminde 1 milyon 400 bine yakın öğrenci ve 2 milyon 200 binin üzerinde mezuna sahip. Anadolu üniversitesi Türkiye’deki eğitim sorunlarının geride bırakılması için hali hazırda büyük bir roldedir.

Bilindiği gibi geçenlerde AÖF resmi internet sitesinde bulunan kredi kartı sorunlarından dolayı kayıt yenileme işlemlerini gerçekleştiremeyen öğrencilerin sorunlarından bahsetmiştik.  Kredi kartıyla ödeme yapamadıkları için kayıt yenileme işlemini gerçekleştiremeyen öğrenciler üniversiteyi çeşitli sosyal medya sitelerinde eleştiri yağmuruna tutmuş AÖF yetkilileri teknik arızanın kısa zamanda giderileceği açıklamasını yapmıştı.4 Mart’da sona eren kayıt yenileme işlemi esnasında öğrenciler kartla ödeme yapmak istediklerinde ücretin hesaplarından düştüğünü fakat kayıt yenilemeye gittiklerinde ödemenin gözükmediğini belirtmişlerdi. Bu durumun sorumlusunun bankalar mı, üniversitenin bilişim departmanı mı olduğu belirsizdi. 

Kamupersoneli.net