Genel

Memur Günlük 40 Dakika İzin Kullanabilecek

Sigara Kullanan Memur günde 40 dk molaya çıkabiliyor .

Erzincan Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre sigara kullanan memurlar sigara içmek için her dışarı çıkışlarında konsantrasyonları bozulması sebebi ile memura sınırlama yapıldı. Mesai saatinin başlaması ve mesai saati bitimi arasında 4 defa sigara kullanmak için mola verebilmektedir. Mola saatleri ise onar dakikadan 40 dk olarak kararlaştırılmıştır.

SGK ( Sosyal Güvenlik Kurumu ) İl Müdürü Orhan Uçar imzası ile yayınlanmış olan yazı ile Erzincan SGK ( Sosyal Güvenlik Kurumu ) İl Müdürlüğü ‘nde sigara içmekte olan personelin bu amaç ile vermiş oldukları mola sayısı 4 olarak belirlendi. 

SGK ( Sosyal Güvenlik Kurumu ) İl Müdürü Orhan Uçar  yaptığı açıklama da ” Sabah mesai başlamasında öğlene kadar geçen süre içerisinde 2 tane , öğleden sonra da mesai bitimine kadar 10 dakika üzerinden iki kere olmak üzere arkadaşlara izin verildi. Bu anlatımış olan uygulama ise aşağı – yukarı 5 aydar sürmektedir. Çalışan arkadaşlarımız kartlarını okutarak dışarı çıkıyorlar daha sonrasında ise yine kartlarını okutarak içeri giriyorlar.” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

SGK ( Sosyal Güvenlik Kurumu ) İl Müdürü Orhan Uçar ” yapılan çalışmanın önceleri çok tepki aldığı daha sonrasında ise çalışanların bu durumdan memnun olduklarını dile getiren Uçar 89 personelimizde 49 personelimiz sigara kullanmaktadır. Her saat başı mola olduğu durumda kişi başı 80 dk lık bir zaman kaybı yaşanıyordu böylece zaman kaybı problemimiz ortadan kalkmış oldu diyerek bu konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kamupersoneli.net