Mevzuat

Açık Öğretim Not Değişikliği Duyurusu

Açık Öğretim Lisesinde Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 24 Eylül 2014 ‘ de açıklamış olduğu 93 sayılı kararı ile Anadolu liselerinde uygulanan haftalık olarak ayarlanmış olan ders programları uygulanmaya başlamıştır fakat öğrencileri mağdur olmaması için yapılmış olan der programı kademeli olarak uygulanılmaya başlamıştır. Yapılmış olan 93 sayılı karardan önce haftalık ders programı çizelgesinden sorumlu olan kişiler “alan yok” olarak isimlendirilmişlerdi , 93 sayılı karardan sonra ise “ alan yok 2” olarak isimlendirilmiş olmaktadır.

Kademeli geçiş işlemi tamamlandığında ise kayıtlı olan tüm öğrenciler alan yok 2 ‘ ye tabi olarak devam edecektir. 2015-2016 eğitim/öğretim yılı 2.Dönemi itibari ile toplam dönemi 7 ve ya altında olan açıköğretim lisesi öğrencileri  alan yok 2 ‘  ye tabi olmuş durumdalar. Bu alan 2 durumu için ise her sene dönemlerini yenileyen  kişiler için 8 , 9, .. olan açıköğretim lisesi öğrencilerine uygulanarak ” alan yok ” kaldırılarak alan            “yok2 ”  devreye girecektir. 

alan yok 2 ye tabi olmuş öğrencilerimiz sorumlu oldukları haftalık ders programı ders çizelgesi içerisinde “alan yok” olarak uygulanan haftalık ders programı içerisinde olmayan zorunlu dersler ile haftalık ders saati farklı olan dersler yer almaktadırlar.Bu sebeb ile alan yok 2′ ye geçen öğrencilerimizin karşısına daha önce başarılı olması durumlarında bile haftalık ders programı içerisinde aynı isimli dersleri tekrar etmeleri gerekmektedir.

 Kamupersoneli.net