Personel Alımı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Alımı Sözlü Sınav Sonuçları Açıklandı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı (GTB) Personel Dairesi başkanlığı internet sayfasından 2015/2 B grubu sınav sonuçlarını açıkladı detaylar bu haberimizde…
GTB 2015-2 B Grubu Sözlü Sınav Sonuçları 
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı 1 şubat 2016-17 şubat 2016 tarihleri arasında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı (GTB) B grubu kadroları için yapılan sınav sözlü sınav sonuçlarının belli olduğuna dair duyuru yaptı. Sınavda başarılı olan adayların bakanlığa atanabilmeleri için Personel Dairesi Başkanlığına gerekli belgeleri  25.03.2016 tarihinin mesai bitimine kadar ulaştırmaları gerekiyor. Belgeleri Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığının Dumlupınar Bulvarı No:151 Çankaya / Ankara ‘daki adresine elden kargo yada posta yoluyla ulaştırmaları gerekiyor.

GTB Personel Dairesi Başkanlığı’na Kargo veya posta yoluyla gönderilen belgelerdeki gecikmeler dikkate alınmayacağını duyuruda bildirdi.belgeler konusunda gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu anlaşılan adayların sınavları geçersiz sayılacak ve Bakanlık bünyesine kadro ataması yapılmayacak. Atamaları daha önce gerçekleşmiş kişilerin ise atama işlemleri iptal edilecek ve daha sonra bakanlığın sınavlarına tekrar katılamayacak. Ayrıca gerçeğe aykırı beyanda bulunan adaylar hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacak.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığını yanlış beyan yoluyla yanıltmaya kalkan kişiler kamu görevinde aktif olarak çalışıyorlarsa çalıştıkları kamu kurumlarına durum bildirilecek.Adayların posta , kargo yoluyla veya elden teslim etmesi gereken evraklar şu şekilde EK-1 Nolu Dilekçe (Siteden edinilebilir) , Mal Bildirim Beyannamesi ( GTB sitesinden edinilebilir) , Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi (GTB sitesinden temin edinebilir),  Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması formu ( GTB sitesinden alınabiliyor).

İşemler hakkında daha fazla detayı GTB Personel Dairesi Başkanlığı sayfasından öğrenebilirsiniz.

Kamupersoneli.net