Sınavlar

2018 DGS Paragraf Soruları, Cevapları ve Yorumları (Kolay Mıydı, Zor Muydu?)

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından Dikey Geçiş Sınavı gerçekleştirildi. Sınav saat 10.15’te başladı ve 150 dakika sürdü. Sınav hakkındaki detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

Dikey Geçiş Sınavına ilişkin puan hesaplama detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.. 

DGS PUANININ HESAPLANMASI

Adayların testlerden almış olduğu puanlardan hesaplanan sayısal ve sözel standart puanlar ve ön lisans başarı puanları (ÖBP) kullanılarak adayların yerleştirmede esas alınabilecek DGS puanları hesaplanacaktır. DGS puanını oluşturacak olan sayısal ve sözel standart puanlar ile Ön Lisans Başarı Puanının ağırlıklarını belirleyen katsayılar, Tablo-A’da yer almaktadır. Her aday için puanlar, tablodaki katsayılar ile çarpılarak toplanacak ve bulunacak toplam, adayın ilgili DGS puanını oluşturacaktır. Her iki testten de en az 0,5 ham puan alan adayların DGS puanı hesaplanacaktır. Her iki testten de en az 0,5 ham puanı bulunmayan adayların DGS puanı hesaplanmayacaktır.

KOLAY MIYDI, ZOR MUYDU?

Sınava katılım sağlayan adaylar 2018 DGS Paragaraf sınavının sorularının kolay mı zor mu olduğunu tartışıyor ve bu sorunun cevabını aramakta.

2018 DGS Paragraf dersinde hatalı herhangi bir soru var mıydı? Sizler hangi sorularda zorlandınız? Size hangi sorular daha kolay geldi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir