Sağlık Personeli

Sağlık Bakanı Çalışma Şartları Hakkında Konuştu

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu katıldığı bir törende personelin çalışma şartlarıyla alakalı açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu “İlk Yardım Eğitimi İşbirliği Protokolü” kapsamında katıldığı imza töreninde personellerin çalışma şartlarıyla ilgili iyileştirmelerin yapılmasının planlandığı hakkında konuşarak gündem ile ilgili soruları yanıtladı. Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu ile iş birliği yapılması ve “İlk Yardım Eğitimi İşbirliği Protokolü” nün imzalanması amacıyla sağlık bakanlığı binasında yapılan törenden sonra, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Terör bölgesinde kademeli olarak önlemler alındığını belirten Bakan Müezzinoğlu, “Cizre ve Sur’da sokağa çıkma yasağı bitti ve 44 aile sağlığı merkezimiz tahrib edilmiş durumda. Bunların daha güvenli, fiziki mekanların bir kısmı temin edildi bir kısmı temin edilme çalışmaları devam ediyor. Yeni fiziki mekan yapmak yerine güvenli fiziki mekanları kiralıyoruz ama biz her halükarda vatandaşlarımızı yeni koşullarına göre aile hekimleri ile entegre ediyoruz. Bizim hızla tedbir aldığımız konu tahrip edilen aile sağlığı merkezlerimizin yenilerinin hızla oluşturulması. Bizim öncelikle çözmemiz gereken konu başlığı bu”  şeklinde açıklamalarda bulundu.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN DÜZENLEME KAPIDA!

Tıp bayramına günler kala Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu sağlık personelinin çalışma koşullarının iyileştirileceğine dair müjdeyi verdi. Bakan Müezzinoğlu açıklamalarına “Tabi ki tıp bayramının esasında ruhunu anlatabilmek ve gelecek nesillerdeki meslektaşlarımıza bunu aktarabilmek önemli olan. Çünkü 14 Mart tıp bayramı bu ülkenin bayramıdır, dünyanın tıp bayramı değildir. 14 Mart tıp bayramının ruhunu bizim sağlık çalışanlarımızın özlük hakları ve ya müjdeleri değil, o ruhun güçlü bir şekilde merkezde tutulması ve anlatılması olarak anlamlandırmak gerekir. Bu yıl Van’da Başbakanımızın katılımı ile 12 Mart Cumartesi günü Van’da bu bayramı kutlayacağız ve esas ruhunu merkeze alarak bir kutlama olacak. Tabii ki daha iyi koşulların ve daha iyi şartlar oluşturulması ile ilgili düzenlemeler ve çalışmalar yaptık. Başbakanlığa bu gün itibari ile sunduk. Sayın Başbakanımız da bunlar ile ilgili gerekli açıklamaları cumartesi günü yapacaktır.” şeklinde devam etti.

Kamupersoneli.net