Personel Alımı

MSB KPSS Şartsız ve En Az Lise Mezunu Personel Alımı

Milli Savunma Bakanlığı, DPB’de yayımladığı ilanında 26 kamu personeli alımı yapacağını ilan etmişti. Kamu Personeli Seçme Sınavı puan şartı olmadan yapılacak bu alımlar ise en az lise mezunu adaylar başvuruda bulunabilecekler. 

Söz konusu alım ilanında yer alan ve alım yapılacağı açıklanan kadrolar arasında ise şu pozisyonlar bulunuyor. Metal Sac İşleme İşçisi, Armadör İşçisi, Lastik (Konfeksiyon) İmal İşçisi, Uçak Bakım Teknisyeni (Gövde-Motor), Uçak Bakım Teknisyeni (Gövde-Motor), Lastik Teknisyeni, Boyacı-Metal, Otomotiv Kaporta İşçisi, Saraç.

MSB PERSONEL ALIM İLANI BAŞVURU KOŞULLARI

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan KPSS Şartsız personel alımları için başvuruda bulunacak adayların bakanlık tarafından belirlenen başvuru koşullarına haiz olmaları gerekiyor. Bu başvuru koşulları ve adayların dikkat etmeleri gereken hususları aşağıda aktarıyoruz. 

Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak. Yaptırılacak güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak). İŞKUR da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibariyle belirtilen bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir. 

MSB Tarafından Yapılan Uyarı: Milli Savunma Bakanlığı kamu personeli alımına ilişkin yayımladığı duyuruda ayrıca her adayın tek bir pozisyon için başvuru yapabileceğini aksi takdirde tüm başvuruların geçersiz olacağını duyurdu. 

BAŞVURU SÜRECİ 27 AĞUSTOS TARİHİNDE SONA ERECEK

MSB Personel Daire Başkanlığı’nca ilan çıkılan kamu personeli alımı için başvuru süreci 27 Ağustos tarihinde sona erecek. İlana başvuru yapacak adayların başvurularını İŞKUR üzerinden yapmaları gerekiyor. İlana ulaşmak isteyen adaylar aşağıda yazan şekilde ilanlara ulaşabilirler. 

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir