21. Dönem Adli ve 13. Dönem İdari Yargı Hakim ve Savcı Adayları İçin HSK'dan Mazeret ve Atama Duyurusu

Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından bir duyuru yayımlanarak vergi mahkemesi ve Danıştay tetkik hakimi atamaları ve mesleğe kabuller hakkında mazeret duyurusunun yayımlandığı ifade edildi.

Adalet Personeli 25.09.2018, 17:45
21. Dönem Adli ve 13. Dönem İdari Yargı Hakim ve Savcı Adayları İçin HSK'dan Mazeret ve Atama Duyurusu

Hakimler Savcılar Kurulunun resmi web adresi üzerinden yayımlanan duyuruda 21. dönem adli ve 13. dönem idari yargı hakim ve savcı adaylarının  vergi mahkemesi ve Danıştay tetkik hakimi atamaları ve mesleğe kabuller hakkında mazeretleri hakkında bilgilendirme yapıldı. 

Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından yayımlanan duyurunun detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz... 

YAYIMLANAN DUYURU

21. Dönem Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcısı Adayları ile 13. Dönem İdari Yargı Hâkim Adaylarının mesleğe kabulleri, Hâkimler ve Savcılar Kurulu İkinci Dairesi tarafından değerlendirme aşamasında olup, mesleğe kabullerinin yapılması halinde, Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi tarafından kura kararnamesinde değerlendirilmek üzere, adayların varsa mazeretlerini, aşağıda bulunan link üzerinden T.C. kimlik numarası ile sicil numaralarını girerek 28 Eylül 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar göndermeleri gerekmektedir. Mazeretlerine dayanak belge (görev belgesi) göndermek isteyenlerin, taleplerini link üzerinden gönderdikten sonra, dayanak belgelerini ayrıca bir dilekçeyle Adalet Komisyonları veya Cumhuriyet Başsavcılıkları aracılığıyla Genel Sekreterliğimize (Kararname Bürosuna) göndermeleri ya da zemin katta bulunan Hâkimler ve Savcılar Kurulu Gelen Evrak Bürosu'na ulaştırmaları veyahut 0312 222 71 45 numaralı telefona faks çekmeleri gerekmektedir.

İdari yargı hâkim adaylarından vergi mahkemesi üyeliği için vergi torbasında kuraya katılmak isteyenler ile Danıştay tetkik hâkimi olarak atanmak isteyenlerin de aşağıda bulunan link üzerinden T.C. kimlik numarası ile sicil numaralarını girerek 28 Eylül 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar taleplerini göndermeleri gerekmektedir.

Adaylardan; eşi aynı dönem hâkim veya Cumhuriyet savcısı adayı olan ya da hâkim veya Cumhuriyet savcısı olarak görev yapanların, bu durumlarını mazeret gerekçesinde belirtmeleri önem arz etmektedir.

8. Dönem Adli Yargı avukatlık mesleğinden geçen hâkim ve Cumhuriyet savcısı adaylarına ilişkin ilan daha sonra yapılacaktır.

Mazeret Talebi Detayları İçin TIKLAYIN.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)