7 Bin İKM - Zabıt Katibi - Adliye Personeli Alımı ! Genel Şartlar ve Tüm Detaylar

Adalet Bakanlığı bünyesinde 7 bin kamu personeli alımı yapılacak. Bu alımların İnfaz Koruma Memuru (İKM), zabıt katibi ve adliye personeli olacağı ifade edildi. Bu bağlamda adaylar tarafından alımların detayları ve genel şartlar araştırılıyor...

Adalet Personeli 04.01.2019, 13:41 Batuhan
7 Bin İKM - Zabıt Katibi - Adliye Personeli Alımı ! Genel Şartlar ve Tüm Detaylar

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Personel Eğitim Merkezi açılışında yaptığı konuşmada, yeni açılan merkezde tüm adliye ve bakanlık çalışanlarının eğitim alarak daha bilinçli bir adalet hizmeti sunma hakkına kavuşacaklarını söyledi.

Personel sayısındaki artışa da değinen Gül, 15 Temmuz sonrasında FETÖ üyesi olan personelin ihraç edildiğini anımsattı. Gül, şöyle konuştu:

7 BİN 303 KAMU PERSONELİ ALIMI YAPILACAK

"Bu ihraçlardan kaynaklı ve yargılamalardaki çok büyük yoğunluk sebebiyle personel alımı konusunda Bakanlığımız, hükümetimiz çok önemli mesafeler aldı. 2002 itibarıyla yardımcı personel sayısı 26 bin 274 iken bugün itibarıyla 64 bin 655'e çıkmıştır. 2018'de 7 bin 42 personel alımı için ilana çıkılmış bu işlemler devam etmektedir.

Buna göre 2018 yılı sonu itibarıyla personel sayımız, 71 bin 697 olacaktır.

2019 yılı alımlarıyla beraber adliye personelimizin sayısının 79 bin olması hedeflenmektedir.

Personel sayımız da arttıkça özellikle 15 Temmuz yargılamalarıyla ilgili, diğer yargılamalarla ilgili çok ciddi anlamda önemli mesafeler aldık.

81 milyonun adalet beklediği yerde daha hızlı daha iyi çalışmalar yapmak insanımızın adalete olan güvenini artıracaktır."

MUHTEMEL GENEL ŞARTLAR

Türk vatandaşı olan, İlk defa atanacaklar için yapılacak sınavın son başvuru günü olan 05 Eylül 2017 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın  yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olan,  askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olan, 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmayan, 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmayan, kamu haklarından mahrum olmayan ve arşiv araştırması sonucu olumlu olan adaylar başvuru yapabilecek.

Yorumlar (29)
Melike07 7 ay önce
Adalet bakanlığı alımları adalet mezunlarından alınsın
Gamze 7 ay önce
Kpss 60 puana düşsün.Yaş şartlarında esnetme olsun.İnsaar mağdur olmasın.
Ayten 7 ay önce
Şu yaş şartını ksldirsalarda millet işe girebilse 35 den sonra ölelim yani iş yok
Eda 7 ay önce
Adalet mezunları boşta öncelik verilsin bize zaten merkezi alımla alınmıyoruz yaş sınırı kalksın lütfen
Gökhan 7 ay önce
60 olsun kpss sattı gardıyanlık İcin lutfennnnnn
mukadded 7 ay önce
adalet bakanlığı alımları adalet mezunlarından olması gerek
Ebru 7 ay önce
35 yaş kaldırılsın lutfennn
Bolu 7 ay önce
4 sefer girdim her şey tamam ama ANKARA DA dayımız YÖK diye olmadı hayal kurmayın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın