Adalet Bakanı Gül Açıkladı: 4- 5 Bin Hakim Savcı Alımı Yapılacak

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan Gül açıklamalarında hakim savcı alımları hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Konu hakkında detaylar haberimizde...

Adalet Personeli 06.08.2018, 15:30 Batuhan
Adalet Bakanı Gül Açıkladı: 4- 5 Bin Hakim Savcı Alımı Yapılacak

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül çeşitli açıklamalar yaptı ve hakim, savcı alımları hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül açıklamalarında her yıl 4- 5 bin civarında hakim ve savcı alımı yapmayı planladıklarını vurguladı. 

4 - 5 BİN HAKİM VE SAVCI ALIMI PLANLANIYOR

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İbni Haldun Üniversitesi tarafından düzenlenen "Geleceğim Sosyal Bilimler" Zirvesi'ne katıldı. Burada açıklamalar yapan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül açıklamalarında hakim savcı alımları hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Konu ile ilgili olarak Adalet Bakanı Abdulhamit gül açıklamalarında şu anda Türkiye'de 17 bin hakim savcı olduğunu vurguladı ve bin 300 hakim ve savcının atamasını yaptıklarını bunların 1 yıl eğitim sonrasında kura çekeceklerini belirtti. 

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül açıklamalarının devamında yılda yaklaşık olarak 4 - 5 bin civarında hakim ve savcı alımı yapmayı planladıklarını ifade ederek daha çok mezun olduktan sonra arkadaşların bilgileri tazeyken hemen mesleğe girmelerini istedi. Ayrıca Bakan Gül her yıl Kasım ayında mezuniyete entegre şekilde hakim savcı adayları alacaklarını ifade etti.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (9)
adalet bakanlığı 12 ay önce
adalet bakanlığı bu katiplik sınavlarında 35 yaş sınırını kaldırmalı mağdurların sesine kulak vermeli
karslı 12 ay önce
hakimlik sınavlarında olduğu gibi katiplık sınavlarında da yaş sınırı 35 üstü olmalı
adalet bakanlığı 12 ay önce
bakanlığın katiplik sınavlarında 35 yaş sınırını kaldırması gerekiyor
vatandaş 12 ay önce
adalet bakanlığının personel alımlarında yaş konusunda talepleri değerlendirmesi ve yaş sınırını düzeltmesi gerekiyor
35 12 ay önce
bakanım duy feryadımızı katiplikte 35 yaş sınırı kaldırılmalı
melike 12 ay önce
ne olur adalet bakanlığı personel alımlarında 35 yaş sınırını kaldırsa da üniversite mezunu bizler de memur olup özel sektörden kurtulsak artık. 1000 tl için resmen kanını emiyorlar.
adalet bakanlığı 12 ay önce
adalet bakanlığı neden personel alımlarında bu kadar katı yaş sınırı esnetebilirler
35 12 ay önce
ne olur bu yaş sınırını kaldırın üniversite mezunuyum yıllarca özel sektörde çalışmaktan öldüm resmen 1000 tl kanını emiyorlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın