Adalet Bakanlığı 10 Bin Gardiyan Alacak ! İşte İKM Olma Şartları

Adalet Bakanlığının 2019 yılında CTE bünyesinde 10 bin İKM alımı yapacağı ifade edilmişti. Konu ile ilgili olarak Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yaptığı açıklamalarında 2019 yılında personel ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayacakları buna istinaden CTE, İKM, Mübaşir gibi personel alımları yapacaklarını belirtti. Peki aımlar kapsamında kimler İKM olabilir? İşte detaylar...

Adalet Personeli 15.02.2019, 16:09
Adalet Bakanlığı 10 Bin Gardiyan Alacak ! İşte İKM Olma Şartları

Adalet Bakanlığı 2019 yılında 10 bin CTE alımı yapacak. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından yapılan açıklamada 2019 yılında personel ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayacakları buna istinaden CTE, İKM, Mübaşir gibi personel alımları yapılacağını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde peş peşe Diyanet İşleri Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı gibi devlet kurumlarına ait kadro ihdasları Resmi Gazete'de yayımlandı. Adalet Bakanlığı ilanlarını bekleyen adayların bir gözüde Resmi Gazete'de yayınlanacak kadro ihdasında.

Adalet Bakanlığı bünyesine memur alımlarının yapılması beklenirken, CTE bünyesine İKM memur alımı konusunda da ilgi ve alaka oldukça yüksek. Adaylar ilanların ne zaman yayımlanacağını merak ediyor, şartların ve kadroların ne olacağı konusunda bilgi sahibi olmak istiyorlar. Adalet Bakanlığı için bir kadro ihdasının yayımlanacağı bekleniyor. Bu noktada, Adalet Bakanlığı için minimum 10 bin kişilik bir kadro ihdası yaşanmasını ve ilanların bakanlık ile CTE personelleri olmak üzere birleştirileceğini ve kamuoyuna duyurunun yapılacağı da bekleniyor. Adalet Bakanlığı ve CTE bünyesine alımların infaz koruma memuru (ikm), katip, mübaşir, şoför, tesisatçı, kaloriferci, aşçı, kaynakçı gibi kadrolar üzerinden alımların yapılacağı ifade edildi.

Adalet Bakanlığı İlanları ne zaman yayımlanacak?

Adalet Bakanlığı ilan tarihine yönelik henüz net bir tarih açıklaması yapmıyor. Açıklamalar personel ihtiyacının belirlenme aşamasında olduğu yönünde seyrediyor. Ancak Adalet Bakanlığı ilanıyla alakalı mevcut süreçlerden ve tahminlerden yararlanarak, ilanın en erken yayımlanma tarihi olarak 2019 Mart ve 2019 Nisan dönemlerinde ilanların yayınlanma ihtmalinin oldukça yüksek göründüğü ifade edildi.

Yorumlar (64)
Adsız 9 ay önce
Ne olur kpss 60 olsun lütfen
Furkan 9 ay önce
KPSS 60 dusurulsun lütfen
VATANDAŞ 9 ay önce
puanların 65 e düşmesini arz ederiz
Hüseyin YILDIRIM 9 ay önce
Lütfen kpss şartı olmasin
Derya 9 ay önce
Keske kpss puanı dusurulse
Aa 9 ay önce
Kpss şartı olmasın
Sema 9 ay önce
Yaş şartı olmasın
ayşegül 9 ay önce
yaş olayını çözsünler hep yaştan kaybediyoruz ne olur artırın şu yaşı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın