Adalet Bakanlığı 10 Bin Gardiyan Alacak ! İşte İKM Olma Şartları

Adalet Bakanlığının 2019 yılında CTE bünyesinde 10 bin İKM alımı yapacağı ifade edilmişti. Konu ile ilgili olarak Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yaptığı açıklamalarında 2019 yılında personel ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayacakları buna istinaden CTE, İKM, Mübaşir gibi personel alımları yapacaklarını belirtti. Peki aımlar kapsamında kimler İKM olabilir? İşte detaylar...

Adalet Bakanlığı 10 Bin Gardiyan Alacak ! İşte İKM Olma Şartları

Adalet Bakanlığı 2019 yılında 10 bin CTE alımı yapacak. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından yapılan açıklamada 2019 yılında personel ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayacakları buna istinaden CTE, İKM, Mübaşir gibi personel alımları yapılacağını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde peş peşe Diyanet İşleri Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı gibi devlet kurumlarına ait kadro ihdasları Resmi Gazete'de yayımlandı. Adalet Bakanlığı ilanlarını bekleyen adayların bir gözüde Resmi Gazete'de yayınlanacak kadro ihdasında.

Adalet Bakanlığı bünyesine memur alımlarının yapılması beklenirken, CTE bünyesine İKM memur alımı konusunda da ilgi ve alaka oldukça yüksek. Adaylar ilanların ne zaman yayımlanacağını merak ediyor, şartların ve kadroların ne olacağı konusunda bilgi sahibi olmak istiyorlar. Adalet Bakanlığı için bir kadro ihdasının yayımlanacağı bekleniyor. Bu noktada, Adalet Bakanlığı için minimum 10 bin kişilik bir kadro ihdası yaşanmasını ve ilanların bakanlık ile CTE personelleri olmak üzere birleştirileceğini ve kamuoyuna duyurunun yapılacağı da bekleniyor. Adalet Bakanlığı ve CTE bünyesine alımların infaz koruma memuru (ikm), katip, mübaşir, şoför, tesisatçı, kaloriferci, aşçı, kaynakçı gibi kadrolar üzerinden alımların yapılacağı ifade edildi.

Adalet Bakanlığı İlanları ne zaman yayımlanacak?

Adalet Bakanlığı ilan tarihine yönelik henüz net bir tarih açıklaması yapmıyor. Açıklamalar personel ihtiyacının belirlenme aşamasında olduğu yönünde seyrediyor. Ancak Adalet Bakanlığı ilanıyla alakalı mevcut süreçlerden ve tahminlerden yararlanarak, ilanın en erken yayımlanma tarihi olarak 2019 Mart ve 2019 Nisan dönemlerinde ilanların yayınlanma ihtmalinin oldukça yüksek göründüğü ifade edildi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adsız
Adsız - 4 ay Önce

Ne olur kpss 60 olsun lütfen

Furkan
Furkan - 4 ay Önce

KPSS 60 dusurulsun lütfen

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 4 ay Önce

puanların 65 e düşmesini arz ederiz

Hüseyin YILDIRIM
Hüseyin YILDIRIM - 4 ay Önce

Lütfen kpss şartı olmasin

Derya
Derya - 4 ay Önce

Keske kpss puanı dusurulse

Aa
Aa - 4 ay Önce

Kpss şartı olmasın

Sema
Sema - 4 ay Önce

Yaş şartı olmasın

ayşegül
ayşegül - 4 ay Önce

yaş olayını çözsünler hep yaştan kaybediyoruz ne olur artırın şu yaşı