Adalet Bakanlığı 3 Bin 611 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? (İKM, Şoför, Büro Personeli)

Adalet Bakanlığı CTE bünyesinde 3 bin 611 memur alımı yapılıyor. Alımlara ilişkin başvurular tamamlandı. Peki başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Haberimizde...

Adalet Personeli 05.11.2017, 20:17
Adalet Bakanlığı 3 Bin 611 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? (İKM, Şoför, Büro Personeli)

Adalet Bakanlığı CTE bünyesinde 3 bin 611 memur alımı başvuruları tamamlandı. Başvuruların tamamlanmasının ardından adaylar başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladılar. Kamupersoneli.net olarak sonuçların ne zaman açıklanacağını ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz...

Ceza Tevfik Evleri ve bünyesinde yapılacak olan 3 bin 611 personel alımı için sınava katılım sağlayacak adayların belirlendiği sonuçlar, 6 Kasım 2017 tarihinde açıklanacak. Başvuru sonuçları yarından itibaren adayların erişimine açılıyor. Alımlara ilişkin en büyük payın İnfaz Koruma Memuruna ait olduğu bu süreçte İKM alımı sonuçları adaylar tarafından sabırsızlıkla bekleniyor.

6 KASIM'DA SONUÇLAR AÇIKLANIYOR

Adalet Bakanlığı memur alımı başvuru kılavuzunda da başvuruların ne zaman açıklanacağını belirtilmiştir. Ayrıca sonuçların nereden görüntüleneceği de ifade edilmiştir. Adalet Bakanlığı başvuru kılavuzunda yayımlanan bilgilerde "Sözlü sınava katılacak teknisyen, sağlık memuru, aşçı, kaloriferci adayları ile uygulama sınavına katılacak büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), şoför ve boy-kilo ölçümüne katılacak infaz ve koruma memuru adayları sözlü sınavdan önce 06/11/2017 tarihinde ilgili sınav merkezlerinde ve varsa ilgili sınav merkezinin bağlı olduğu Cumhuriyet başsavcılığı resmi internet sitelerinde ilan edilecek olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır. Sınava katılma hakkını elde edemeyen başvuru sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır." ifadelerine yer verildi.

BOY KİLO ÖLÇÜMÜ NE ZAMAN YAPILACAK?

Ayrıca adaylar İnfaz Koruma Memuru için boy kilo ölçümünün ne zaman yapılacağını da araştırıyorlar. Yine başvuru kılavuzuna göz attığımızda bu bilginin de kılavuzda yer aldığını görüyoruz. Konu ile ilgili olarak başvuru kılavuzunda "İnfaz ve koruma memurları için ilan edilen pozisyon sayısının on katı aday içerisinden boy ve kilo şartını taşıyanlar sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan infaz ve koruma memuru adaylarının boy ve kilo ölçümleri her bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu için ayrı ayrı olmak üzere 13/11/2017 ve devam eden günlerde yapılacak olup, adayların boy-kilo ölçümüne hangi gün katılacakları ilgili sınav merkezlerince ilan edilecektir. Boy kilo ölçümüne katılmayanların mazeretleri kabul edilmeyecek, sözlü sınava katılamayacaklardır." ifadelerine yer verildi.

Sözleşmeli infaz ve koruma memuru, büro personeli (ceza infaz kurumu katipliği), teknisyen, diğer sağlık personeli (sağlık memuru), destek personeli (şoför, aşçı ve kaloriferci) sözlü sınavı 25/12/2017 ve devam eden günlerde yapılacaktır. Ayrıca alınacak personel sayısı ve unvanına göre sözlü sınavın tarihleri sınavı yapacak ilgili sınav merkezince belirlenerek ilan edilecektir.

Başvuru sonuçları açıklandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (4)
fatma 2 yıl önce
offf sabahtan beri bekliyorum ne zaman açıklanacak şu sonuçlar
aykut 2 yıl önce
bugün olmaz artık bu saatten sonra :/
Ssss 2 yıl önce
Ne zaman aciklanacak bir yetkili yok mu ya açıklama yapacak.
Murat 2 yıl önce
Saat 21.00den sonra aciklanir gecen sefer oyle oldu