Adalet Bakanlığı Bünyesine 9 Bin 200 Personel Alımı Yapılacak!

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSYK) İkinci Daire Üyesi Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu Onyedi Eylül Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulunun açılış töreninde önemli açıklamalarda bulunarak Adalet Bakanlığı bünyesine alınacak personel alımlarıyla alakalı olarak detayları paylaştı...

Adalet Personeli 02.10.2018, 17:25 03.10.2018, 01:30 Kerim Solak
Adalet Bakanlığı Bünyesine 9 Bin 200 Personel Alımı Yapılacak!

Hakimler ve Savcılar Kurulunun önemli isimlerinden Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu Onyedi Eylül Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulunun açılış törenine katıldı.

Törende, Adalet Bakanlığı personel alımı süreciyle alakalı olarak detayları paylaşan Ali Cengiz Köseoğlu alım yapılacak personel sayıları hakkında detayları aktardı.

Ali Cengiz Köseoğlu yaptığı açıklamada yardımcı personel, hakim ve savcı ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik hazırlık içerisinde olduklarını söyledi.

15 Temmuz'a yönelik olarak gönderme yaparak Adalet Bakanlığı teşkilatının önemli bir fonksiyon haline geldiğini vurgulayan Köseoğlu açıklamasında;

"Bu süreçte adalet, hem ciddi anlamda etkilendi, hem yara aldı. Ülkemizin başına gelenler, başka bir ülkede yaşansaydı adliye, adalet, felç olurdu" ifadelerini kullandı.

PERSONEL ALIM SÜRECİ

Adalet Bakanlığı personel alımıyla ilgili detaylara değinmeyen Köseoğlu açıklamalarında ise;

"Birtakım ihraçlar yaşandı. Bundan kaynaklanan personel ihtiyacı söz konusu oldu." ifadelerinde bulundu.

Ayrıca açıklamasında;

"Şu anda ciddi anlamda yardımcı personel ihtiyacımız var. Yapılan sınavlar vesilesiyle 5 bin 200 yardımcı personel ihtiyacımızı karşılayacağız.

Önümüzdeki yıllarda da bu alımlar devam edecek." dedi ve Adalet Bakanlığına yardımcı personel alımının yanı sıra hakim ve savcı sayısının da artırılacağını sözlerine ekledi.

Köseoğlu'ndan personel alımı hakkında detayları paylaşarak;

"Şu an itibarıyla Bakanlıkta adalet meslek yüksekokulu mezunu 2 bin 369 çalışan var. Bu sayı yetersiz ve bunu artırmamız gerekiyor." dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (3)
nurgül 10 ay önce
ilanlar ne zaman yayınlanacak bizlere boşa ümit vermesinler
2016 10 ay önce
diğer kurumların yaptığı gibi adalet bakanlığında alımların 2018 ve 2016 kpss puanlarıyla en kısa zamanda yapılmasını bekliyoruz
umut ışığı 10 ay önce
ne olur bu ayın sonuna kadar ilamları bekliyoruz sayın adalet bakanımızdan