30 Haziran 2018 Cumartesi 10:23
Adalet Bakanlığı CTE 2018 Nakil Sonuçları Açıklandı
Kamu Personeli

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden bir duyuru yayımlayarak, personellerin bir süredir beklediği naklen atama sonuçların belli olduğunu duyurdu. 

Bakanlık tarafından yayımlanan duyuruda, naklen atama sonuçlarına ulaşmak isteyen personellerin sonuçlarını Adalet Bakanlığı CTE'nin internet sayfası üzerinden görüntüleyebilecekleri ilan edildi. 

ADALET BAKANLIĞI CTE NAKLEN ATAMA SONUÇLARI AÇIKLANDI

2018 yılı naklen atama ve isteğe bağlı yer değiştirme sonuçlarına ilişkin olarak Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bir duyuru metni yayımladı. Bakanlık tarafından yayımlanan duyuru metninde, ataması yapılan pozisyon ve kadrolara ilişkin açıklamalarda bulunulurken söz konusu atamalarda kota uygulandığı açıklandı. Bakanlık kota uygulanmasının amacını atama nedeniyle çok sayıda personel eksikliği oluşup kurumda yürütülen hizmetlerin zafiyete uğramasını önlemek olduğunu bildirdi. 

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan duyurunun tam metnini sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünden

Genel Müdürlüğümüz tarafından 2018 yılı İsteğe bağlı atama talepleriyle ilgili Norm ve Atama Sistemi (NAS) çalışmaları sonuçlandırılmış ve personelimizin isteğe bağlı yer değişiklikleri hizmet puanları ve tercih sırasına göre (kurum birinci ve ikinci müdürleri, denetimli serbestlik müdürü ve denetimli serbestlik müdür yardımcıları hariç) Sayın Müsteşarımız Selahaddin MENTEŞ ve Sayın Müsteşar Yardımcımız Cengiz ÖNER’in katılımıyla NAS üzerinden otomatik olarak gerçekleştirilmiştir.

Bir ceza infaz kurumu ya da denetimli serbestlik müdürlüğüne isteğe bağlı olarak atanabilecek toplam personel sayısı her bir unvan için ayrı ayrı o kurum için tahsis edilen norm ihtiyacına göre belirlenmiştir. Ayrıca, Norm ve Atama Sisteminin karşılıklı tercihleri değerlendirmek suretiyle bir kurumdan başka bir kuruma ataması yapılan personelin yerine yerleştirme yapabilme özelliği sayesinde tercih edilmiş olması halinde kurumdan giden personel sayısı kadar ilave personelin ataması da gerçekleştirilmiştir.

Atamaya ilişkin ilanda açıklandığı üzere atama nedeniyle çok sayıda personel eksikliği oluşup kurumda yürütülen hizmetlerin zafiyete uğramasını önlemek için belli kurumlarda ve unvanlarda o kurumdan başka bir kuruma ataması yapılabilecek en fazla personel sayısını belirlemeye yönelik kota uygulaması yapılmıştır. Kota, bir kurumdan belirlenen unvanda ataması yapılabilecek en fazla personel sayısını ifade etmektedir. Hangi kurumda hangi unvanda kota bulunduğuna dair liste ekte (EK-4, EK-5) sunulmuştur.

Sözleşmeli personelin yerleştirilmeleri, atanma talep edilen yerde boş pozisyon bulunmasına veya atama talep edilen yerdeki sözleşmeli personelin başka bir pozisyona yerleştirilmesine bağlı olarak sistem tarafından gerçekleştirilmiştir.

Aile bütünlüğünün bozulmaması için yer değişikliği isteme hakkını elde eden ve her ikisi de kurum personeli olan eşlerin birbirlerine tabi olmasında; yönetici kadrosunda bulunmayanlar yönetici kadrosunda bulunanlara, kadrolu olan personel sözleşmeli olan personele, puanı yüksek olan personel düşük olana tabidir ilkesi benimsenmiştir. Eğer tabi olunan personelin sistem tarafından ataması yapılmamışsa diğer eşin de ataması yapılmamıştır.

Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 33’üncü maddesi uyarınca; atamalarda nüfusa kayıtlı olduğu il ve bu il’e bağlı ilçeleri, nüfusa kayıtlı olmamakla birlikte, en az onbeş yıl müddetle devamlı olarak ikamet ettikleri veya hizmetini olumsuz yönde etkileyecek maddî ilişkisinin bulunduğu il veya ilçeleri tercih eden infaz ve koruma başmemuru ile sayman unvanlı personelin ve atanma talebinde bulunamayacakları yerleri tercih eden personelin bu tercihleri dikkate alınmamıştır.

Atama sonuçları, personelimizin çalıştığı kurum, atandığı kurum ve atamaya esas puanını gösterecek şekilde ilan edilmiştir.

Ataması yapılan personelimize yeni görev yerlerinde başarılar dileriz.

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Son Güncelleme: 12.02.2019 20:36
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.