Alexa
12 Aralık 2017 Salı 10:56
Adalet Bakanlığı CTE Eş Durumu Tayin Başvuruları Başlıyor
Kamu Personeli

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, resmi sitesinde yayımladığı duyuru ile Ceza infaz kurumları ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde görev yapan personelin Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği gereğince kurumlar arası aile birliği mazereti nedeniyle naklen atanma taleplerinin alınacağını açıkladı.

Tayin başvurusunda bulunacak personeller, belirtilen tarihler arasında taleplerini Norm ve Atama Sistemi (NAS) üzerinden gönderecekler. Tayin başvurularının değerlendirilme işlemleri, puana göre değil mazeret durumuna göre yapılacak. Ceza infaz kurumları ile denetimli serbestlik müdürlüklerinde görev yapan personel, eşinin çalıştığı yere veya yakınına naklen atanma talebinde bulunabilecek.

TAYİN BAŞVURUSUNDA BULUNACAK ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

Başvuru yapacak personellerin, aday memur olup olmadığına bakılmaksızın 1 Şubat 2018 itibariyle memuriyette 1 yılını doldurmuş olması gerekiyor. 

Aile birliği mazeretine dayanarak naklen atama, memurun; kamu personeli olan eşinin, kurum içi yer değiştirme suretiyle atanma imkanının olmaması veya mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan bir görevde bulunması durumunda eşinin bulunduğu yere, eşlerin her ikisinin de Bakanlık merkez veya taşra teşkilatı ile bağlı kuruluşlarında çalışıyor olması halinde, daha fazla hizmet ihtiyacının bulunduğu yere, eşinin, farklı kurumda çalışıyor olması ve görev yaptığı kurumun öncelikli hizmet ihtiyacının, gerekli koordinasyon sağlanmak suretiyle Bakanlıkça tespiti halinde eşinin görev yaptığı kurumun hizmet ihtiyacının bulunduğu yere

Kamu personeli olmayan eşinin, talep edilen yerde başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde 360 gün sosyal güvenlik primi ödemek suretiyle kendi adına veya bir hizmet akdi ile işverene bağlı olarak çalışmış ve halen çalışıyor olması halinde bu durumda olan eşin bulunduğu yere, milletvekili, belediye başkanı, muhtar veya noter olan eşlerinin bulunduğu yere atanması suretiyle yapılabilir.

Aile birliği mazeretine dayanarak naklen atanma isteğinde bulunan memur, eşinin kamu kurum ve kuruluşlarında kamu personeli olarak çalıştığına veya atanmayı talep ettiği yerde eşinin başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde 360 gün sosyal güvenlik primi ödemek suretiyle kendi adına veya bir hizmet akdi ile işverene bağlı olarak halen çalıştığına ya da birinci fıkranın (e) bendinde sayılan görevlerde bulunduğuna ilişkin belgeyi ibraz etmekle yükümlüdür. Ayrıca naklen atanma başvurusuna, evlilik durumunu kanıtlayan belgenin de eklenmesi gerekir.

1 YIL GEÇMEDEN TEKRAR AİLE BİRLİĞİ MAZERETİ NEDENİYLE ATAMA YAPILMAYACAK

Aile birliği mazereti nedeniyle atananlar, göreve başladıkları tarihten itibaren sağlık, can güvenliği ve hizmet gereği veya deprem, yangın, sel gibi doğal afet durumları hariç olmak üzere bir yıl geçmedikçe aile birliği mazereti nedeniyle yeniden atanamazlar.

Görevde yükselme veya unvan değişikliği suretiyle başka kadrolara atananlar Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinde sayılan mazeretleri dışında iki yıl süreyle başka yere naklen atanma talebinde bulunamayacaklar.

Ceza infaz kurumlarında görev yapan personelden sadece infaz ve koruma memuru, psikolog, sosyal çalışmacı, öğretmen unvanlı personel bulundukları yer veya başka yer denetimli serbestlik müdürlüklerini tercih edebilecekler. 

Sistem üzerinden en fazla beş tercih yapılabilecek. Tercihlerde beş yer belirtme mecburiyeti bulunmuyor.

NAKLEN ATAMA İÇİN İSTENİLEN BELGELER

Eşine ait görev belgesi, Eşinin çalıştığı meslek veya kurum itibariyle kendisinin bulunduğu yere veya yakınındaki bir bölgeye atanmasına imkân bulunmadığına dair belge, Kamu personeli olmayan eş için ise, talep edilen yerde eşinin başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde 360 gün sosyal güvenlik primi ödemek suretiyle kendi adına veya bir hizmet akdi ile işverene bağlı olarak halen çalıştığına ve iş yerinin halen faaliyette olduğuna dair belge ya da milletvekili, belediye başkanı veya muhtar veya noter görevinde bulunduğuna ilişkin güncel belge, Aile nüfus kayıt örneği.

NAKLEN ATAMA BAŞVURULARININ YAPILMASI

Aile birliği mazereti nedeniyle atanma talebinde bulunacak personelin; UYAP-Personel Uygulamaları/Personel İşlemleri/CTE Atanma Talep Formunu kendi kullanıcı adı ve şifreleri ile girmek suretiyle elektronik ortamda doldurmaları ve aile birliği nedeniyle naklen atamalarda istenen belgelerini eklemek suretiyle 13 Aralık -22 Aralık 2017 tarihleri arasında UYAP üzerinden başvurularını yapmaları gerekmektedir. 

Tercih Usul ve Esasları İçin TIKLAYIN.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Son Güncelleme: 12.12.2017 11:16
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
aytaç 2018-05-07 16:26:33

yani 1 yili doldurmadan hiçbir türlü eş durumu olmuyor, doğru anladim değil mi?

Avatar
ferit 2018-03-31 06:49:23

2018 aile birliği gerekçe tayin tarihi ne zaman açılacak bilgisi olan arkadaşım var mı cte