Adalet Bakanlığı CTE İnfaz Koruma Memuru (İKM) Alımı

Adalet Bakanlığı bünyesinde kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu kamu personeli alımının ilişkin zabıt katibi ve adliye personeli kadrolarında yapılacağı ifade edildi. Ayrıca CTE bünyesinde de personel alımı yapılacağı ifade edilerek bu alımların İnfaz Koruma Memuru (İKM) kadrosunda olacağı belirtildi.

Adalet Personeli 28.12.2018, 17:39 Batuhan
Adalet Bakanlığı CTE İnfaz Koruma Memuru (İKM) Alımı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Personel Eğitim Merkezi açılışında yaptığı konuşmada, yeni açılan merkezde tüm adliye ve bakanlık çalışanlarının eğitim alarak daha bilinçli bir adalet hizmeti sunma hakkına kavuşacaklarını söyledi.

Personel sayısındaki artışa da değinen Gül, 15 Temmuz sonrasında FETÖ üyesi olan personelin ihraç edildiğini anımsattı. Gül, şöyle konuştu:

7 BİN 303 KAMU PERSONELİ ALIMI YAPILACAK

"Bu ihraçlardan kaynaklı ve yargılamalardaki çok büyük yoğunluk sebebiyle personel alımı konusunda Bakanlığımız, hükümetimiz çok önemli mesafeler aldı. 2002 itibarıyla yardımcı personel sayısı 26 bin 274 iken bugün itibarıyla 64 bin 655'e çıkmıştır. 2018'de 7 bin 42 personel alımı için ilana çıkılmış bu işlemler devam etmektedir.

Buna göre 2018 yılı sonu itibarıyla personel sayımız, 71 bin 697 olacaktır.

2019 yılı alımlarıyla beraber adliye personelimizin sayısının 79 bin olması hedeflenmektedir.

Personel sayımız da arttıkça özellikle 15 Temmuz yargılamalarıyla ilgili, diğer yargılamalarla ilgili çok ciddi anlamda önemli mesafeler aldık.

81 milyonun adalet beklediği yerde daha hızlı daha iyi çalışmalar yapmak insanımızın adalete olan güvenini artıracaktır."

MUHTEMEL GENEL ŞARTLAR

Türk vatandaşı olan, İlk defa atanacaklar için yapılacak sınavın son başvuru günü olan 05 Eylül 2017 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın  yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olan,  askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olan, 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmayan, 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmayan, kamu haklarından mahrum olmayan ve arşiv araştırması sonucu olumlu olan adaylar başvuru yapabilecek.

Yorumlar (18)
tuba 7 ay önce
Allahim ne olursn kpss 65 olsn emeğimiz boşa gitmesn..
Fatma 7 ay önce
65 puan ve emek mi, 78-80 kusurlarla kaç yıldır atanamıyoruz kimlerin hakkı sence
Murat 7 ay önce
Başvurular ne zaman başlıyor
Tlh 7 ay önce
Başvurular ne zaman başlıyor
Büşra 7 ay önce
65 olsun nolur iki yılda bir yapılıyor sınav iki yıl beklemek çok zor.
Poyraz 7 ay önce
Halen neden açıklanmadı bu ikm mülakat sonuçları?
Süleyman 7 ay önce
İnşAllah 65 olur
Esra 7 ay önce
Artık açın şu alımı beklemekten psikolojimiz bozuldu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın