Adalet Bakanlığı CTE Sağlık Memuru Alımına Kimler Başvurabilir?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü sağlık memuru alım ilanına kimler başvuru yapabilir? Başvuru şartları nelerdir? Haberimizde...

Adalet Personeli 10.01.2017, 15:01 02.02.2019, 15:13
Adalet Bakanlığı CTE Sağlık Memuru Alımına Kimler Başvurabilir?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde bir personel alım ilanı yayınladı. Yayınlanan ilanda CTE bünyesinde görevlendirilmek üzere 978 sözleşmeli personel alınacağı duyuruldu. 978 kadronun içerisinde 43 kadro da sağlık memurlarına verildi.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü sağlık memuru alım ilanına başvuracak adaylarda bazı şartlar aranıyor. Başvuru yapacak adayların 657 sayılı DMK'nın 48.maddesinde yer alan şartları taşımak, kamu haklarından mahrum olmamak, askerliğini yapmış, muaf ya da ertelenmiş olmak, güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, KPSS'den 70 ve üzeri almak, 18 yaşını doldurmuş olmak gibi genel şartların yanı sıra bazı özel şartları da taşımaları gerekiyor.

Sağlık memurluğuna başvuru yapacak adayların Meslek liselerinin hemşirelik, toplum sağlığı veya acil tıp teknisyenliği bölümlerinden ya da bu bölümlerin lisans veya önlisans programlarından mezun olmaları gerekiyor.

Sağlık memuru alımı ve diğer sözleşmeli personel alımına başvurular 2 Ocak 2017'de başladı ve 17 Ocak 2017 mesai bitiminde sona erecek. Başvurular Adalet Komisyonu Başkanlığı'na ya da mahalli Cumhuriyet savcılıklarına yapılacak.
 

Yorumlar (2)
kazım 3 yıl önce
niye barajı 60 çekmiyorlarki kadrolar boş kalmaz daha çok personel başvurur
ananonim 3 yıl önce
Merak etmeyin boş kalmıyor 87 ile tercih ediyorum ve hiç boş kalacagını düşünmüyorum .