Adalet Bakanlığı Hakim ve Savcı Adaylarına İlişkin Duyuru Yayımladı

Geçtiğimiz aylarda alım yapılacağı açıklanan, yazılı ve sözlü sınavları gerçekleştirilen hakim savcı alımına ilişkin Adalet Bakanlığı'nın resmi internet sayfası üzerinden bir duyuru yayımladı. Bundan sonraki süreçlerde yapılacak işlemlere ve adayların evrak teslimine ilişkin bilgilerin verildiği duyuru metnini siz okuyucularımıza aktarıyoruz.

Adalet Bakanlığı Hakim ve Savcı Adaylarına İlişkin Duyuru Yayımladı

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü web sayfası üzerinden bir duyuru yayımladı.

Hakim ve Savcı alımı yazılı ve sözlü sınavlarında başarılı olan adayların, bundan sonraki süreçlerde yapmaları gereken işlemlere dair bilgilerin verildiği duyuruda ayrıca adayların evrak teslimine ilişkin yapılması gerekenler aktarıldı. 

ADALET BAKANLIĞI'NDAN DUYURU

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nce yayımlanan duyuruda, mülakat sınavına girmeye hak kazanan adayların gerekli evrakları belirtilen tarihler arasında elektronik ortamda doldurrmaları gerektiği bildirildi. 

Söz konusu duyuruda ayrıca adayların Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırma Formunu Doldurma aşamalarını tamamlamaları gerektiği duyuruldu.

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nün internet sayfası üzerinden yayımlanan duyuru,

24 Aralık 2017 tarihinde yapılan adli yargı hâkim ve savcı adaylığı yazılı yarışma sınavı sonuçlarına göre mülakata katılmaya hak kazanan adayların mülakat için gerekli bilgi ve belgelerini https://www.turkiye.gov.tr/ internet sayfasından elektronik ortamda 31 Ocak – 7 Şubat 2018 tarihleri arasında eksiksiz ve tam olarak doldurmaları gerekmektedir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 05:16
YORUM EKLE