Adalet Bakanlığı'ndan Adli Yargı Yazı İşleri Müdürü GYS Yedek Tercihlerine İlişkin Duyuru

Adalet Bakanlığı, Adli Yargı Yazı İşleri Müdürü pozisyonu için gerçekleştirilen Görevde Yükselme Sınavı yedek tercih başvurularına ilişkin bir duyuru yayımladı. Bakanlık tarafından yayımlanan duyuruda tercihlere başvuru süreci ile yedek tercihlere kimlerin başvuru yapabileceğine dair bilgiler verildi.

Adalet Personeli 19.09.2018, 01:09 30.01.2019, 19:39
Adalet Bakanlığı'ndan Adli Yargı Yazı İşleri Müdürü GYS Yedek Tercihlerine İlişkin Duyuru

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, Adli Yargı Yazı İşleri Müdürü Görevde Yükselme Sınavı yedek tercih başvurularına dair bir duyuru yayımladı. 

ADLİ YARGI YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ GYS TERCİH DUYURUSU

Adalet Bakanlığı'nca geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen Görevde Yükselme Sınavı sonucuna göre Adli Yargı Yazı İşleri Müdürü kadroları tercihlerde bulunmuşlardı. Tercih sonuçlarının belli olmasının ardından bakanlık söz konusu tercihlere dair yedek tercih başvurusu alınacağını bildirdi. 

Bu kapsamda belirtilen pozisyon için yedek tercih başvurusunda bulunacak Adalet Bakanlığı personellerinin tercih işlemlerini 19 Eylül saat 17.00'ye kadar yapacaklarını duyurdu. Ayrıca bu tercih işlemlerine başvuru yapacak personellere yapmaları gereken diğer işlemler hakkında açıklamalarda bulundu. 

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Tarafından Yayımlanan Duyuru

Adalet Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda 07/10/2017 tarihinde yapılan görevde yükselme yazılı sınavı ile 02/04/2018-14/05/2018 tarihleri arasında yapılan sözlü sınav sonucunda başarılı olarak yazı işleri ve idari işler müdürlüğü kadrolarına atanmaya hak kazanan personelin anılan Yönetmeliğin 22 nci maddesi kapsamında atama işlemleri başarı sıralaması ve tercihlerine göre, ilan edilen boş kadro sayısını geçmeyecek şekilde gerçekleştirilmiştir.

Asıl olarak kazanan her aday tercihte bulunmuş olup, ilan edildiği halde ilk atama sırasında doldurulamayan kadrolar için yedek adaylardan tercih alınacaktır.

Yedek adaylardan bir defa tercih alınacağı göz önünde bulundurularak, adayların boş mahal sayısınca tercih yapmaları büyük önem arz etmektedir.

Tercih işlemleri 19/09/2018 Çarşamba günü başlayacak olup, aynı gün saat 17:00'da sona erecektir.

Sistemden tercih işlemleri yapılıp tercihler onaylandıktan sonra tercihlerin değiştirilmesi mümkün olmayacaktır.

Yedek adaylar ekte ilan edilen boş mahal sayısınca tercih yapabilecektir.

Tercih başvuru ekranına sicil no, T.C. kimlik no, baba adı ve cep telefonunuza gelen SMS şifresi doldurulmak suretiyle giriş yapılabilecektir.

Tercih başvuru ekranına girişte baba adı ve sms şifresi büyük harflerle yazılmalıdır.

Tercih başvuru sistemine yalnızca Adalet Bakanlığı ağına bağlı bilgisayarlardan girilebilecektir.

Tercih başvurusunda bulunacak tüm personele sms şifresi gönderilmiştir.

Tercih başvuru sistemi ile ilgili 0 312 414 63 09 – 414 63 86 nolu telefon numaralarından yardım alınabilecektir.

Yorumlar (0)