Adalet Bakanlığı'ndan Hakim Savcı Adayları Sınavı Soru İptaline İlişkin Duyuru

Adalet Bakanlığı, Hakim ve Savcı adaylarının girdiği yazılı sınavda sorunun iptal edilmesi ve sonuçların yeniden değerlendirilmesine ilişkin bir duyuru yayımladı. Bakanlık tarafından yayımlanan duyuruda yeni değerlendirmeye göre oluşan sonuçların da açıklandığı duyuruldu.

Adalet Bakanlığı'ndan Hakim Savcı Adayları Sınavı Soru İptaline İlişkin Duyuru

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü yayımladığı bir duyuru ile Hakim ve Savcı adaylarına yönelik ÖSYM tarafından düzenlenen sınavda soru iptalinin olduğunu duyurmuştu. 

Soru iptalinin ardından yeniden yapılan değerlendirme sürecinin tamamlandığı ve sonuçların açıklandığı belirtildi. Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda ayrıca ismi olmayan adayların değerlendirmelerinin devam ettiği vurgusu yapıldı. 

Adalet Bakanlığı'nca yayımlanan duyuru metni detayları şu şekilde,

ADALET BAKANLIĞI TARAFINDAN YAYIMLANAN DUYURU METNİ

24 Aralık 2016 - 3 Haziran 2017 tarihlerinde ÖSYM tarafından yapılan adli yargı hâkim ve savcı adaylığı yazılı yarışma sınavlarında mahkeme kararı ile soru iptali üzerine ÖSYM tarafından yapılan yeniden değerlendirme sonuçlarına göre mülakata katılıp, mülakatta başarılı olan adayların incelenen belgelerine göre aşağıdaki sorgu ekranında isim ve soy isimleri yer alan adayların açıktan atama işlemleri tamamlanmıştır. Göreve başlama ve tebligata ilişkin yazılar ilgili mahallere gönderilmiştir. İsimleri bulunmayan adayların işlemleri devam etmektedir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 23:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sabri beyaz
Sabri beyaz - 11 ay Önce

Hakimlik sinavinda 35 yaş sınıri 45 olsun

harem
harem - 11 ay Önce

bakanlık personel alımlarında binlerce üniversite mezununu göz önüne alarak yaş sınırını kaldırmalı