Adalet Bakanlığı'ndan Hakim Savcı Adaylarının Eğitim Sonu Sınavlarına İlişkin Duyuru

Adalet Bakanlığı 28/08/2018 tarihinde yapılacak hakim ve savcı adaylarının eğitimleri sonunda yapılacak olan sınavlarına ait sınav yönergesini yayımladı. Bakanlık tarafından yayımlanan duyuru metnine dair detaylar haberimizde...

Adalet Personeli 27.08.2018, 20:50 30.01.2019, 22:01
Adalet Bakanlığı'ndan Hakim Savcı Adaylarının Eğitim Sonu Sınavlarına İlişkin Duyuru

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden bir duyuru yayımladı. Bakanlık tarafından yayımlanan duyuruda Hakim ve Savcı adayların girecekleri eğitim sonu sınavlarına dair açıklamalarda bulundu. 

Adalet Bakanlığı'nın yayımladığı duyurusunda 28 Ağustos tarihinde yapılacak sınavda dikkat edilecek hususlara dair bilgiler verildi. 

ADALET BAKANLIĞI'NDAN HAKİM SAVCI ADAYLARINA DUYURU

Adalet Bakanlığı'nca yayımlanan duyuruda Hakim ve Savcı Eğitim Merkezi binasında yapılacak olan sınavın süresi 4 saat olduğu bildirildi. Adaylar, saat 9.30’da sınav salonlarına alınacak, saat 09.45’ten itibaren sınav yönergesi okunacak ve sınav kitapçıkları dağıtılacaktır. Sınav, saat 10.00’da başlatılacak ve 14.00’da sona erecektir. Sınava ait cevap anahtarı, sınav sonrasında bina giriş katında uygun mahallerde asılarak ilan edilecektir.

Sınavda sorulacak sorulara ilişkinde açıklamalar yapan Bakanlık, soru kitapçığında 20 soru bulunmakta olup, 10 soru hukuk, 8 soru ceza ve 2 soru da genel ders konuları arasından belirlendiğini duyurdu.

Yorumlar (0)