Adalet Bakanlığı'ndan Hakim ve Savcı Atamalarına İlişkin Duyuru

Adalet Bakanlığı hakim ve savcı adaylarına ilişkin bir duyuru yayımladı. Yazılı ve sözlü sınavlarda başarılı olan hakim ve savcı adaylarının yapmaları gereken işlemlere dair bilgiler veren Adalet Bakanlığı'nın yayımladığı duyuru metni haberimizde...

Adalet Personeli 09.08.2018, 19:30 30.01.2019, 23:15
Adalet Bakanlığı'ndan Hakim ve Savcı Atamalarına İlişkin Duyuru

Adalet Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden bir duyuru yayımladı. Bakanlık tarafından yayımlanan duyuru metninde hakim ve savcı adaylarına yönelik yapılan sınavlarda başarılı olanların staj işlemleri hakkında bilgiler verildi. 

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuru metninin detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

ADALET BAKANLIĞI'NDAN HAKİM SAVCI ADAYLARINA DUYURU

Adalet Bakanlığı yayımladığı duyurusunda 24 Aralık 2017 tarihinde yapılan adli yargı hâkim ve savcı adaylığı yazılı yarışma sınavı ve mülakat sonuçlarının incelendiği bildirildi. İncelemeleri tamamalanan adayların atama işlemlerinin ise tamamlandığı ve isim listesinin Adalet Bakanlığı'nın internet sayfasındna ilan edildiği duyuruldu. Yayımlanan duyuru metninde ayrıca ataması yapılan adayların yapmaları gereken işlemlere dair bilgiler verildi. 

Adalet Bakanlığı Tarafından Yayımlanan Duyuru Metni

1-) 24 Aralık 2017 tarihinde yapılan adli yargı hâkim ve savcı adaylığı yazılı yarışma sınavı, mülakat sonucuna ve incelenen belgelerine göre aşağıdaki sorgu ekranında isim ve soy isimleri yer alan adayların açıktan atama işlemleri tamamlanmıştır.

Göreve başlama ve tebligata ilişkin yazılar ilgili mahallere gönderilmiştir.

2-) 24 Aralık 2017 tarihinde yapılan adli yargı hâkim ve savcı adaylığı yazılı yarışma sınavı, mülakat sonucuna ve incelenen belgelerine göre aşağıdaki sorgu ekranında isim ve soy isimleri yer alan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışıp kurumlarında ki görevlerinden ayrılmalarından sakınca görülmeyen adayların atama işlemleri tamamlanmış olup, bu adayların (Adalet Bakanlığı Personelleri hariç) atama evrakını 10 Ağustos 2018 tarihinde saat 09:00’dan itibaren hâkim adaylığı şube müdürlüğünden bizzat elden veya bir yakını vasıtası ile imza karşılığı almaları, kurumları ile ilişiklerini kestikten sonra staj merkezlerine giderek görevlerine başlamaları gerekmektedir.

-İsimleri bulunmayan adayların işlemleri devam etmektedir.

Yorumlar (0)