Adalet Bakanlığı Personelleri İçinden Eğitici Alınacak (Başvurular Başladı)

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri personelleri arasından seçilecek eğitici eğitimi için başvurular başladı. Eğitici eğitimine kimler başvurabilir? Başvurular ne zaman sona erecek? Haberimizde...

Adalet Personeli 06.12.2016, 15:22 01.02.2019, 18:19
Adalet Bakanlığı Personelleri İçinden Eğitici Alınacak (Başvurular Başladı)

Adalet Bakanlığı'na bağlı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan personeller arasından, hükümlü ve tutukların topluma kazandırılması için gerçekleştirilecek program kapsamında eğitici alımı yapılacak.

Eğitici Alımına Başvuru Şartları Neler?
* Eğitimden sonra 1 yılda en az 4 kez eğitici olarak görev yapmayı kabul etmek
* Seyahat engeli olmamak
* Tüm eğitim merkezlerine eğitime gidebilecek olmak
* Üniversite mezunu olmak


Başvuru Süreci: CTE personelleri arasından alınacak eğiticiler için başvurular 16 Aralık 2016 tarihine kadar Personel Eğitim Bürosu'na yapılcak.

"Hükümlü ve tutukluların topluma yeniden kazandırılması amacıyla, ceza infaz kurumları ile denetimli serbestlik müdürlüklerinin ihtiyacı olan nitelikli personelin yetiştirilmesi için geliştirilen programların eğitimlerini vermek üzere ceza infaz kurumlarında, denetimli serbestlik müdürlüklerinde ve eğitim merkezlerinde görev yapan kurum müdürü, kurum ikinci müdürü, idare memuru, psikolog, sosyolog ve sosyal hizmet uzmanı, öğretmen, infaz ve koruma memuru unvanlarındaki personelden oluşan bir eğitici havuzu oluşturularak eğitici eğitimi düzenlenecektir.

Söz konusu eğitimlerde eğitici olarak görev almak isteyen ve ekte belirtilen kriterlere uygun olan personelin özgeçmişini, formata uygun olarak doldurup 16/12/2016 tarihine kadar Personel Eğitim Bürosuna ve ayrıca cte.peb@adalet.gov.tr adresine göndermesi gerekmektedir."
 

Yorumlar (0)