Adalet Bakanlığı Taşra Personeli Nakil İşlemleri Başvuruları Başladı

Adalet Bakanlığı tarafından aşra teşkilatı personeli için nakil işlemleri başvuru duyurusu yayımlandı. Nakil işlemlerine kimler başvurabilir? Detaylar kamu haber merkezi kamupersoneli.net'te.

Adalet Personeli 11.06.2016, 11:02 29.01.2019, 20:47
Adalet Bakanlığı Taşra Personeli Nakil İşlemleri Başvuruları Başladı

 Adalet Bakanlığı tarafından ilen edilen duyuruda taşra personelinin nakil işlemleri için duyuru yayımladı.

Adalet Bakanlığı tarafındanyapılan nakil işlemleri duyurusunda Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü personelleri hariç olarak nakil çalışmaları yapılacaktır. İlgili yönetmelikler gereği gerçekleştirilecek olan nakil çalışmalarında Yazı İşleri Müdürü ve İdari İşler Müdürü unvanı dışında, diğer unvanlarda görev yapan personel için ilgili komisyonlara nakil çalışmaları yapılacaktır.

Nakil İşlemine Kimler Başvurabilir?

Komisyonlararası nakil işlemleri için naklen atama işlemleri Yönetmelikteki diğer şartlarla birlikte, Halen görev yapılan ve atanmak istenilen yerdeki personel ihtiyacı, Halen görev yaptığı komisyonda bulunduğu unvandaki hizmet süresi, Halen görev yaptığı komisyondaki hizmet süresine göre aynı yere atanmak isteyenler arasındaki sıralama, Halen görev yapılan yerdeki kadro ve ihtiyaç durumuna göre, buradan başka yere atanma talebinde bulunanlar arasında yapılacak olan komisyondaki hizmet süresi sıralaması, kriterleri dikkate alınarak gerçekleştirilecektir.


Başvuru Şekli ve Tarihi

Adalet Bakanlığı Nakil işlemleri için başvurular Uyap personel uygulamaları ortak işlemler bölümünden yapılacaktır. Ayrıca herhangi bir evrak gönderimi olmayacaktır. Başvurular için son tarih 16 Haziran 2016 Perşembe günü olarak belirlendi.
 

Yorumlar (0)