Alexa
09 Kasım 2017 Perşembe 17:09
Adalet Bakanlığı Zabıt Katiplerine Uygulanacak Klavye Uygulamaları Hakkında Duyuru Yayımladı
Kamu Personeli

Adalet Bakanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda zabıt katipleri için uygulanacak olan klavye uygulamaları hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. 

EĞİTİM FAALİYETLERİ DÜZENLENİYOR

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda "Bakanlığımızın eğitim birimi olan Başkanlığımızın misyonu; hukukun üstünlüğünü esas alan, insan odaklı, adil, etkili, verimli ve güvenilir adalet sistemini oluşturmak amacıyla; yardımcı yargı personelinin hizmete yatkınlığını sağlamayı, verimlilik düzeylerini yükseltmeyi, gelecekteki görev ve sorumluluklarını daha iyi yerine getirebilmeleri için bilgi, deneyim ve becerilerini artırmayı amaçlayan eğitim faaliyetleri düzenlemektir." ifadelerine yer verildi. 

Konu ile ilgili olarak Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan duyurunun detaylarını kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. 

ADALET BAKANLIĞINDAN YAYIMLANAN DUYURU

Adalet hizmetlerinin yerine getirilmesinde hâkim ve Cumhuriyet savcıları ile birlikte görev yapan yargı çalışanlarının etkinliğinin ve kapasitesinin artırılması adalet ve yargı sisteminin verimli şekilde işlemesi açısından önemli görülmektedir.

Yardımcı yargı personellerimizden olan zabıt kâtiplerimiz, sadece yazan değil aynı zamanda muhakeme gücünü kullanarak üreten, çözüm geliştiren, işi sonuçlandıran, bu anlamda da her türlü övgüyü hak eden kilit personellerimizdir.

Bu bağlamda da zabıt katiplerinin beceri seviyelerinin artırılması için hizmet içi eğitimin etkinleştirilmesi hedeflenmektedir.

Adalet ve yargı alanındaki hizmetlerin etkili ve verimli bir şekilde sunulması ile kalite ve standartlarının yükseltilmesi, yargıya güvenin artırılması için; zabıt kâtiplerimizin bilgisayar ve klâvye becerilerinin geliştirilmesi, mesleki yeterliklerinin arttırılması amacıyla 2018 Yıllık Eğitim Planı ile klâvye becerilerine yönelik geliştirme eğitimi verilmesi planlanmıştır.

Klavye becerilerinin geliştirilmesine yönelik eğitimin verileceği hedef grubun belirlenebilmesi için Başkanlığımızın 26/09/2017 tarih ve 4893 sayılı, 09/10/2017 tarih ve 5158 sayılı yazıları ile Türkiye genelinde yapılan klavye uygulaması 06/11/2017 tarihi itibariyle tamamlanmıştır. Klavye uygulamasının sonuçlarının ayrıntılı olarak analiz edilmesi çalışmalarına başlanılmış olup, analiz sonucu elde edilen sonuçlar gözetilerek Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü eğitim kurumları ve Başkanlığımızca hızlı klâvye eğitim programının zabıt kâtiplerimize uygulanması ve bu sayede yargı hizmetlerinin kapasitesinin arttırılması hedeflenmektedir.

Her türlü görüş ve öneriler edb@adalet.gov.tr adresine iletilerek, ihtiyaç analiz sürecine katkıda bulunulabilir.

Yoğun iş temposuna rağmen, klâvye uygulaması için zaman ayıran başta İlk Derece Adli Yargı, İdari Yargı, Bölge Adliye ve Bölge İdare Mahkemeleri komisyon başkan ve üyelerine, komisyon çalışanları ile zabıt kâtiplerimize içtenlikle teşekkür ediyoruz.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Son Güncelleme: 09.11.2017 17:47
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.