Adalet Bakanlığından İcra Müdür ve Yardımcılarının Atama Kararnamesi Hakkında Duyuru

Adalet Bakanlığından İcra Müdür ve Yardımcılarının Atama Kararnamesi Hakkında Duyuru

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda İcra Müdür ve Yardımcılarının atama kararnamesi hakkında usul ve esasları ile başvurularda dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin detaylar paylaşıldı. Bu kapsamda Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan duyurunun detaylarını haberimizde ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

Adalet Bakanlığının resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda Adalet Bakanlığı İcra Müdür ve Yardımcılarının atama kararnamesi hakkında usul ve esaslar ile esasları ile başvurularda dikkat edilmesi gereken hususlar belirtildi. 

Buna göre Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan duyurunun detaylarını kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. Söz konusu duyuruda "İcra müdür ve yardımcıları hakkında 2018 yılında yapılacak olan atamalarda, İcra Müdür ve Yardımcıları ile İcra Katiplerinin Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin ilgili hükümleri ve esaslar çerçevesinde hareket edilmesi uygun görülmüştür" ifadelerine yer verildi. Bu kapsamda başvuruda dikkat edilmesi gereken hususlar ve esasları aşağıda paylaşıyoruz.

BAŞVURULARDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

ATAMA KARARNAMESİ GENEL ESASLAR

1) 2018 yılı yaz kararnamesi; olağan, mazerete dayalı ve hizmet gereği atamaları kapsayacaktır.

2) 2018 yılında güz kararnamesi yapılmayacaktır.

3) Atamaya  hizmet sürelerinin hesaplanmasında 31 Aralık 2018 tarihi esas alınacaktır.

4) Naklen atanmak için bölge asgari hizmet süresinin tamamlanması esas olmakla birlikte, son görev yeri itibarıyla dördüncü ve beşinci bölgelerde bir yıl çalışmış olanların talepleri kadro, iş ve ihtiyaç durumuna göre değerlendirilecektir.

5) Bulundukları görev yeri itibarıyla birinci bölgede on, ikinci bölgede altı, üçüncü bölgede üç, dördüncü ve beşinci bölgelerde ise iki yıl azami hizmet süreleri olup, bu süreleri dolduranlar talepleri olmasa da resen atamaya tâbi tutulacaktır.

6) Atamalarda, aynı büyükşehir belediyesi hudutları içinde bulunan birinci bölge mahallerdeki toplam hizmet süresi dikkate alınacaktır.

7) Kura ile birinci ve ikinci bölgelere arananlardan üç yılını; üçüncü bölgelere atananlardan ise iki yılını dolduranlar da resen atamaya tâbi tutulacaktır.

8) Mazerete dayalı olarak atanmak veya yerinde kalmak isteyenlerin talepleri, ilgili yönetmelik hükümleri ile kadro, iş ve ihtiyaç durumu dikkate alınarak değerlendirilecektir.

9) Disiplin yönünden zorunlu görülmesi halinde ilgililer resen atamaya tâbi tutulabileceklerdir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.