Adliyelere Zabıt Katibi Alımında Şartlar Nasıl Olmalıdır?

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Adliyelere zabıt katibi alımı yapılacağını açıklamıştı. Peki söz konusu alımlarda genel şartlar nasıl olmalıdır?

Adalet Personeli 24.09.2017, 14:21 24.09.2017, 14:40
Adliyelere Zabıt Katibi Alımında Şartlar Nasıl Olmalıdır?

Abdulhamit Gül katıldığı bir TV programında personel alımı bekleyen adaylara müjdeli haberleri vermişti. Bakan Gül açıklamalarında Bakanlık bünyesinde zabıt katibi ve infaz koruma memuru açığının doldurulacağını ifade etti.

Adliyelerin bünyesinde zabıt katibi alımına ilişkin Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün açıklamalarını kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

"İSTİHDAM OALCAKTIR"

"Hem adli personel, hem de cezaevi personeli konusunda ihtiyaçlarımız var. Bu konuda da Maliye Bakanlığımız, Başbakanlığımız ve hükümetimiz ile birlikte yürütülen çalışmaları, en yakın zamanda ihtiyaçlarımızı giderecek şekilde kamuoyuna duyuracağız. Hem zabıt katibi adli personeli için, hem de cezaevi personeli için ihtiyaçlarımızı inşallah gidereceğiz. Bu konuda bir istihdam olacaktır."

GENEL ŞARTLAR NASIL OLMALIDIR?

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün personel alımı açıklamasının ardından adaylar heyecanlı bir şekilde ilanın yayımlanmasını beklemeye başladılar. Adaylar bu süreçte sitemize çeşitli konularda geri bildirim göndererek zabıt katibi alımlarına ilişkin taleplerini belirttiler. Kamupersoneli.net olarak zabıt katibi alımı genel şartlarında olması gerekenleri ve adayların taleplerini alıyoruz. Sizlerde sayfanın alt kısmından yorum yaparak genel şartların nasıl olması gerektiğini belirtebilirsiniz. 

KAMUPERSONELİ.NET | ÖZEL HABER

Yorumlar (5)
Ayşegül 2 yıl önce
35 yaş sınırı kaldırılsın şu anda kamuda 35 yasında çalışan pek çok memur var
Batur 2 yıl önce
Sadece adalet önlisans mezunu atama yapın
Elif 2 yıl önce
Kpss puanı için lise önlisans ve lisans ayrımı olsun herkes aynı puanla alınmasın çünkü aynı sınava girilmiyor
Ayse 2 yıl önce
Adalet mezunlari olsun on parmak klavya 65 puan olsa çok iyi olur en azindan adalet mezunlari niye o bölüm okuduklarin bilsinler
Mehmet 2 yıl önce
70 puan barajından bıktık artık ya,şunu ya 65 puana çeksinler ya da 90 kelimeyi en azından düşük alanlar için 120 ya da daha fazla vuruşa tekabil edecek şekilde değitirsinler.