Aile Birliği Mazeret Tayinleri Hakkında Adalet Bakanlığı CTE'den Ek Duyuru Geldi

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünden mazeret tayinleri hakkında bir duyuru yayımlandı. Mazeret tayinleri hakkındaki ek duyurunun detayları haberimizde..

Adalet Personeli 07.08.2018, 17:38
Aile Birliği Mazeret Tayinleri Hakkında Adalet Bakanlığı CTE'den Ek Duyuru Geldi

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün resmi web adresi üzerinden mazeret tayinleri hakkında ek duyuru yayımlandı. 

CTE tarafından yayımlanan ek duyuruda adayın memur olup olmadığına bakılmaksızın 01/09/2018 tarihi itibariyle görev yapılan adalet komisyonu yetki alanı içerisinde 1 (bir) yıllık hizmet süresini doldurmuş olmasına bakılacağı ifade edildi.

Adalet Bakanlığı CTE tarafından yayımlanan duyuruda tüm teşkilata Ceza infaz kurumları ile denetimli serbestlik müdürlüklerinde görev yapan personelin Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin ilgili maddesi gereğince kurumlar arası aile birliği mazereti nedeniyle naklen atanma taleplerinin değerlendirileceği hakkında yazının gönderildiği belirtildi.

İŞTE YAYIMLANAN DUYURU

Genel Müdürlüğümüzce yeniden yapılan değerlendirme sonucunda ilk istihdam, açıktan atama ile açıktan yeniden atananlar hariç olmak üzere 1 (bir) yıllık hizmet süresi şartı (01/09/2018 tarihi itibariyle) aranmaksızın aile birliği mazereti nedeniyle başvuru yapılabilecektir. (Örneğin NAS kapsamında atanan ancak sonradan aile birliği mazereti ortaya çıkan ya da görevde yükselme ve unvan değişikliği suretiyle atanan ancak sonradan aile birliği mazereti ortaya çıkanlar bu kapsamda 1 (bir) yıllık hizmet süresi aranmadan başvuru yapabileceklerdir)

Ayrıca, aile birliği mazereti nedeniyle naklen atanma/yerleştirilme başvuru şartlarını taşımadığı halde talebini NAS üzerinden mazeret seçerek gönderenlerin talepleri dikkate alınmayacağı gibi ilgililerin taleplerine cevap da verilmeyecektir.

Bilgi edinilmesini, yazımızın Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığına iletilmesini ve keyfiyetin yargı çevrenizde bulunan ceza infaz kurumu müdürlükleri ile denetimli serbestlik müdürlükleri personeline tebliğini rica ederim.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)