Avukat, Hakim ve Savcılara Bedelli Askerlik Müjdesi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül avukat, hakim ve savcıların bedelli askerlikten yararlanmaları hakkında çeşitli açıklamalar yaptı. Bakan Gül'ün bu konu hakkındaki açıklamalarının detayları haberimizde...

Adalet Personeli 08.10.2018, 17:36 08.10.2018, 18:07
Avukat, Hakim ve Savcılara Bedelli Askerlik Müjdesi

Çeşitli inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Şırnak'a gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül avukat, hakim ve savcılar için bedelli askerlik açıklamasında bulundu. Bakan Gül bu konu hakkında talebin MSB'ye iletildiğini ifade etti.

Konu ile ilgili olarak Adalet Bakanı Abdulhamit Gül açıklamalarında hakim ve savcıların bedelli askerlik uygulamasından yararlanabilmeleri ile ilgili Milli Savunma Bakanlığına yazılı taleplerini ilettiklerini belirterek hakim ve savcıların bedelli askerlikle ilgili adli tatilde bu haklarını kullanmaları için bir talepleri olduğunu vurguladı.

MSB'YE TALEP İLETİLDİ

Ayrıca Bakan Gül açıklamalarının devamında bu talep sonrasında Bakanlık olarak MSB'ye yazılı talebin iletildiğini ifade ederek hakim, savcıların ve avukatların adli tatille bedelli askerliklerini yapması hususunda talebi hem yazılı hem şifahi olarak ilettiklerini belirtti.

AVUKAT, HAKİM VE SAVCILARA BEDELLİ ASKERLİK MÜJDESİ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın da bu konuda her türlü desteği vereceğine ilişkin ifadelerinin olduğunu belirten Bakan Gül, bu bağlamda hakim, savcı ve avukatların adli tatilde bedelli askerlik yapma imkanına kavuşacaklarını vurguladı.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (2)
Emre 12 ay önce
Güzel haberler tebrikler
kim milyoner olmak ister başvuru
Mrt9 12 ay önce
Kardesim en sonunda siz bu askerligi kaldiracaksiniz gidisat onu gosteriyor ne diyelim diecek soz yok size