Bakan Gül Adalet Bakanlığı 10 Bin Personel Alımı Kadro Dağılımını Açıkladı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yaptığı açıklamalarında 10 bin kamu personeli alımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Gül açıklamalarında personel alımlarının hangi kadrolarda yapılacağını ifade etti.

Adalet Personeli 30.12.2018, 16:03 Batuhan
Bakan Gül Adalet Bakanlığı 10 Bin Personel Alımı Kadro Dağılımını Açıkladı

CNN TÜRK kanalında yayımlanan Hafta Sonu programında Hakan Çelik'in konuğu olan ve gündeme ilişkin sorulara cevap veren Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, hakim ve savcı adayları için getirilecek olan yeni sistemin detaylarını da paylaştı.

HAKİM SAVCI YARDIMCILIĞI SİSTEMİ GELİYOR

"Hakim/savcı yardımcılığı sistemi gelecek. Türk hukukuna ilk kez dahil edilecek olan bir sistem. Biz şunu getiriyoruz; fakülteden mezun olan adaylar belli bir dönem hakim/savcı nezaretinde yapılan işlemleri izleyecek. 'Nasıl karar verilir, nasıl işlem yapılır' bunu görecek. Kürsünün bir yanında durarak hakim/savcı nezaretinde yapılan işlemleri görerek pratik yapacak. Sonrasında bir sınava tabi tutulacak. Geçerse cüppeyi giyip kürsüye hakim oalrak çıkabilecek. Kazanamazsa hakim yardımcısı olarak devam edecek." ifadelerini kullandı.

10 BİN PERSONEL ALINACAK

Adalet Bakanlığı personel alımları ile ilgili "vatandaşlar merak için personel alımları ne zaman yapılacak?" sorusuna ise "Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine 10 bin personel alımı gerçekleştireceğiz.  Bu alımların ne zaman yapılacağına dair net bir tarih vermem uygun olmaz ancak çalışmalar devam ediyor yakın zamanda gerekli bilgiyi kamuoyu ile gerekli birimlerimiz paylaşacaktır. İnfaz koruma memuru halk arasında gardiyan olarak bilinir, zabıt katibi, mübaşir, hizmetli, şoför, teknisyen ve daha birçok pozisyonda istihdamlarımız olacak" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (16)
Sema 7 ay önce
Puanlar indirilsin
Selin 7 ay önce
Lisans, ön lidans, orta öğretim ayrımı yapılmalı
Tolga 7 ay önce
Kpss puan şartı 60 a indirilsin
Selda 7 ay önce
Yaş sınırı kaldırılsın ya
Aslı 7 ay önce
Kpss 60 yada 65 e indirilsin lütfen
Ayse 7 ay önce
Kpss 60 olsun herkes 70 alamıyor malesef
Nuray 7 ay önce
Yaş kalksın
Serkan kazancı 7 ay önce
Kpps puanı 60 ve 65 olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın