CTE 10 Bin İKM Alımı ! Başvuru Şartları ve Başvuru Detayları

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yaptığı açıklamalarında Adalet Bakanlığı bünyesinde personel alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konu personel alımı açıklamasın kapsamında CTE bünyesinde 10 bin İKM alımı yapılacak. Peki İKM alımı için kimler başvuru yapabilir ve genel şartlar neler? İşte detaylar...

Adalet Personeli 25.02.2019, 09:59
CTE 10 Bin İKM Alımı ! Başvuru Şartları ve Başvuru Detayları

Adalet Bakanlığı CTE bünyesinde 10 bin İKM alımı yapılacak. Konu ile ilgili olarak Adalet Bakanı Abdulhamit Gül bir açıklama yaptı ve açıklamasında 2019 yılında personel ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayacakları buna istinaden CTE, İKM, Mübaşir gibi personel alımları yapılacağını belirtti. 

Günler öncesinde Resmi Gazete'de yayımlanan karar kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı gibi devlet kurumlarına kadro ihdası yapılmıştı. Bu kadro ihdaslarının ardından binlerce aday tarafından Adalet Bakanlığı kadro ihdası bekleniyor. 

10 BİN İKM ALIMI BEKLENİYOR

Adalet Bakanlığı bünyesine memur alımlarının yapılması beklenirken, CTE bünyesine İKM memur alımı konusunda da ilgi ve alaka oldukça yüksek. Adaylar ilanların ne zaman yayımlanacağını merak ediyor, şartların ve kadroların ne olacağı konusunda bilgi sahibi olmak istiyorlar. Adalet Bakanlığı için bir kadro ihdasının yayımlanacağı bekleniyor.

Konu ile ilgili olarak Adalet Bakanlığı için minimum 10 bin kişilik bir kadro ihdası yaşanmasını ve ilanların bakanlık ile CTE personelleri olmak üzere birleştirileceğini ve kamuoyuna duyurunun yapılacağı da beklenmektedir. Adalet Bakanlığı bünyesinde kamu personeli alımı kapsamında söz konusu alımlarının İKM, katip, mübaşir, şoför, tesisatçı, kaloriferci, aşçı, kaynakçı gibi kadrolar üzerinden yapılacağı ifade edildi. 

Binlerce aday tarafından ilanın ne zaman yayımlanacağı araştırılıyor. Konu ile ilgili olarak ilanın ne zaman yayımlanacağı hakkında net bir açıklama yapılmadı. Ancak bir açıklama yapıldığında veya ilan yayımlandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Yorumlar (21)
Ali 8 ay önce
Şu 60 diyenler bi kaybolsunlar ya çalışmıyor70 bile alamıyor sonra burda yok 60 olsun yok o olsun bu olsun bu kdr olmaz k.b yın
Şeyma 8 ay önce
Lütfen kpss puanı 60 'a düşsün
Aysr 8 ay önce
Alsınlar 100bin alsınlar
Leyla 8 ay önce
Yaşı kaldırın artık
Dikey 8 ay önce
KPSS 60 olsun
Nuray 8 ay önce
Yaşı kaldırın artık
Davut 8 ay önce
Yaş engeli kaldırılsın
asa 8 ay önce
74 ile çağırırlar mı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın