CTE 10 Bin İKM Alımı ! Başvuru Şartları ve Başvuru Detayları

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yaptığı açıklamalarında Adalet Bakanlığı bünyesinde personel alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konu personel alımı açıklamasın kapsamında CTE bünyesinde 10 bin İKM alımı yapılacak. Peki İKM alımı için kimler başvuru yapabilir ve genel şartlar neler? İşte detaylar...

CTE 10 Bin İKM Alımı ! Başvuru Şartları ve Başvuru Detayları

Adalet Bakanlığı CTE bünyesinde 10 bin İKM alımı yapılacak. Konu ile ilgili olarak Adalet Bakanı Abdulhamit Gül bir açıklama yaptı ve açıklamasında 2019 yılında personel ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayacakları buna istinaden CTE, İKM, Mübaşir gibi personel alımları yapılacağını belirtti. 

Günler öncesinde Resmi Gazete'de yayımlanan karar kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı gibi devlet kurumlarına kadro ihdası yapılmıştı. Bu kadro ihdaslarının ardından binlerce aday tarafından Adalet Bakanlığı kadro ihdası bekleniyor. 

10 BİN İKM ALIMI BEKLENİYOR

Adalet Bakanlığı bünyesine memur alımlarının yapılması beklenirken, CTE bünyesine İKM memur alımı konusunda da ilgi ve alaka oldukça yüksek. Adaylar ilanların ne zaman yayımlanacağını merak ediyor, şartların ve kadroların ne olacağı konusunda bilgi sahibi olmak istiyorlar. Adalet Bakanlığı için bir kadro ihdasının yayımlanacağı bekleniyor.

Konu ile ilgili olarak Adalet Bakanlığı için minimum 10 bin kişilik bir kadro ihdası yaşanmasını ve ilanların bakanlık ile CTE personelleri olmak üzere birleştirileceğini ve kamuoyuna duyurunun yapılacağı da beklenmektedir. Adalet Bakanlığı bünyesinde kamu personeli alımı kapsamında söz konusu alımlarının İKM, katip, mübaşir, şoför, tesisatçı, kaloriferci, aşçı, kaynakçı gibi kadrolar üzerinden yapılacağı ifade edildi. 

Binlerce aday tarafından ilanın ne zaman yayımlanacağı araştırılıyor. Konu ile ilgili olarak ilanın ne zaman yayımlanacağı hakkında net bir açıklama yapılmadı. Ancak bir açıklama yapıldığında veya ilan yayımlandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 4 ay Önce

Şu 60 diyenler bi kaybolsunlar ya çalışmıyor70 bile alamıyor sonra burda yok 60 olsun yok o olsun bu olsun bu kdr olmaz k.b yın

Şeyma
Şeyma - 4 ay Önce

Lütfen kpss puanı 60 'a düşsün

Aysr
Aysr - 4 ay Önce

Alsınlar 100bin alsınlar

Leyla
Leyla - 4 ay Önce

Yaşı kaldırın artık

Dikey
Dikey - 4 ay Önce

KPSS 60 olsun

Nuray
Nuray - 4 ay Önce

Yaşı kaldırın artık

Davut
Davut - 4 ay Önce

Yaş engeli kaldırılsın

asa
asa - 4 ay Önce

74 ile çağırırlar mı