CTE Bünyesinde 3 Bin 500 İnfaz Koruma Memuru (İKM) Alımında 35 Yaş Şartı Olacak Mı?

Adalet Bakanlığı CTE bünyesinde 3 bin 500 infaz koruma memuru alımı yapılacağı kesinleşti. Peki alımlarda 35 yaş şartının olup olmayacağı adaylar tarafından sorgulanıyor.

Adalet Personeli 07.10.2017, 14:13 07.10.2017, 16:47
CTE Bünyesinde 3 Bin 500 İnfaz Koruma Memuru (İKM) Alımında 35 Yaş Şartı Olacak Mı?

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda, İş Mahkemeleri Kanunu Tasarısı görüşmeleri sırasında yaptığı açıklamasında infaz koruma memuru alımı bekleyen adaylara müjdeli haberi verdi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül açıklamalarında kaç infaz koruma memuru alımının yapılacağını ifade etti. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül açıklamalarında 2 bin 500 adliye çalışanı ve 3 bin 500 infaz koruma memuru alımı yapılacağını belirtti. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, TBMM Genel Kurulunda, İş Mahkemeleri Kanunu Tasarı hakkında yapmış olduğu değerlendirmesinde personel alımına ilişkin çok önemli bir açıklamada bulundu.

3 BİN 500 İKM ALINACAK

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül konu ile ilgili olarak açıklamalarında "Zabıt katibi itibariyle birkaç gün içerisinde ilana çıkacağımız, çalışmaları nihayete getirdiğimiz 2 bin 500 adliye çalışanı alacağız. 3 bin 500 infaz koruma personeli alacağız. Çok yoğun bir şekilde personel takviyesiyle birlikte inşallah yargıdaki yük de azalmış olacak." ifadelerine yer verdi.

35 YAŞ ŞARTI ARANACAK MI?

Bilindiği gibi kamuya personel alımında genellikle 35 yaş şartı aranmaktadır . Ancak alım yapacak olan kurum personel alımı şartlarını düzenleyip yaş şartını farklı seviyelere çekebiliyorlar. Ancak Adalet Bakanlığı memur alımında genellikle 35 yaş şartı olmaktadır. Adaylar yeni İKM alımında yaş şartının olup olmayacağını araştırıyorlar. Yeni alımda yaş şartı hakkında Adalet Bakanlığından veya Bakan Abdulhamit Gül tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. 

GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTEBİLİRSİNİZ

Konuya ilişkin kamupersoneli.net olarak yaş şartının olup olmayacağı hakkında yetkililerden bir açıklama yapılmasını talep ediyoruz. Ayrıca adaylar İKM alımında görmek istedikleri başvuru şartlarını sayfanın alt kısmındaki yorum bölümünden belirtiyorlar. Sizlerde görüşlerinizi belirtmek isterseniz yorum yapabilirsiniz. 

KAMUPERSONELİ.NET | ÖZEL HABER 

Yorumlar (8)
olmasa ne olur 2 yıl önce
yaş sınırıı olsa da olmasa da birşey değişmez dayınız yoksa hiçbirşey fayda etmiyor. sistem tamamen torpille işliyor garibana yine ekmek yok
aroma3333 2 yıl önce
ne olur bakanım yaş sınırı olmasın !!!!!!!
Dilber 2 yıl önce
Benim yasımda 32 eger yas esnetilirse son şansim olacak insAllah yaş 35 esnetilir iki yildir kpss ye hazirlaniyorum infaz koruma memuru olmak istiyorum ama yaş siniri 35 olmazsa giremeyecegim
Ahmet 2 yıl önce
Artık yaş şartı 35 olsun bu kadar insanın sesini duyun ...
kaya 2 yıl önce
yaş 33 yolun yarısına az mı çok mu kaldı bilmiyorum ama bu yaş şartı kalkmadan torpili olmayana ekmek yok...
İkm 2 yıl önce
Yaş sınırı 30 olsun
Seda 2 yıl önce
İkm(gardiyan) alımlarında yaş sınırı 35 olsun sayın yetkililerim zaten KPSS sınavları ortaöğretim ve önlisans için 2 yılda bir yapılıyor o zamanda yaş gelip geçiyor esnetilmeli şartlar lütfen birde 70 KPSS puanının indirilmesini istyoruz başvuru yapmak için
Dilber 2 yıl önce
Benim yasımda 32 eger yas esnetilirse son şansim olacak insAllah yaş 35 esnetilir iki yildir kpss ye hazirlaniyorum infaz koruma memuru olmak istiyorum ama yaş siniri 35 olmazsa girmeyecegim