29 Eylül 2017 Cuma 22:50
Danıştay Zabıt Katibi Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı!

Danıştay Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile sözleşmeli zabıt katibi alımı sonuçlarının açıklandığını duyurdu. 

DANIŞTAY ZABIT KATİBİ ALIM SONUÇLARI AÇIKLANDI

Danıştay Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda, sözleşmeli zabıt katibi alımı başvuru sonuçlarının açılandığı vurgulanırken 1200 adayın mülakata çağrıldığı duyuruldu. Yayımlanan duyuruda ayrıca, uygulamalı sınavına çağrılan adaylara ilişkin bilgilerde yayımlandı. Uygulama sınava çağrılan en yüksek puanlı adayın KPSS puanı 5,29052, olarak açıklanırken en düşük puan 77,49809 olarak belirtildi. 

Danıştay Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru metni, 

ÖZLEŞMELİ ZABIT KÂTİBİ UYGULAMA SINAVI DETAYLARI

Danıştay’da 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi, 2575 sayılı Danıştay Kanunu’nun 12’nci maddesi, 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ve Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri uyarınca, sözleşmeli personel pozisyonunda 60 Zabıt Katibi olarak istihdam edilmek üzere şahsen başvuru yaparak bu başvuruları kabul edilen ve şartları taşıyan adaylardan uygulama sınavına, merkezi sınavdan alınan puanlar esas olmak kaydıyla en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen sözleşmeli personel istihdam sayısının yirmi katı (1200) aday uygulama (klavye) sınavına alınacaktır. Uygulama sınavı (Klavye) 07/10/2017 Cumartesi günü Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Binası Ehlibeyt Mahallesi 1242. Cadde (Eski 5. Cadde) No:34 Balgat/ANKARA adresinde yapılacaktır.

Uygulama (klavye) sınavına alınacaklar listesi; başvuru şartlarını taşıyan ilk 1200 kişiden en yüksek puan 95,29052, en düşük puan 77,49809 olarak teşekkül etmiştir.

UYGULAMA SINAV KURALLARI

* Uygulama sınavında, Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin 11. maddesi  uyarınca sınav komisyonunca belirlenecek metinden bilgisayar ile imla kurallarına ve noktalama işaretlerine uygun olarak, yanlışsız, vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada en az doksan kelime yazılması şarttır.

* Uygulama sınavında başarılı olan adayların hangi gün ve saatte sözlü sınavına alınacaklarına ilişkin duyuru Danıştay (www.danistay.gov.tr ) internet sitesinde ayrıca ilan edilecektir.

* Adayların, sınava girebilmek için yanlarında nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport vb. adayın soğuk damgalı fotoğrafının bulunduğu resmi belgeler özel kimlik belgesi olarak kabul edilecek olup bunlardan birini yanında bulundurmayan aday sınava alınmayacaktır.

* Bu belgeler, Salon Başkanının gözetiminde büyük bir titizlikle incelenecek ve bir adayın yerine başkasının sınava girmesine kesinlikle imkân verilmeyecektir.

* Koyu renk camlı gözlük, sakal gibi kimlik kontrolünü güçleştiren ve yanılmalara yol açabilecek durumlarda Salon Başkanı, adaylara gerekli uyarılarda bulunacak, kimliği hakkında açık bir şüpheye düştüğü takdirde adayı Sınav Uygulama Masası’na yönlendirecektir.

* Sınav salonuna cep telefonu alınmayacaktır. Sınav görevlileri emanet almayacaklardır.

* Çağrı cihazı, ses kayıt cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. araçlarla, cep bilgisayarı, kol ya da cep saati gibi her türlü bilgisayar-fotoğraf makinası özelliği bulunan cihazlarla, silah ve benzeri teçhizatı yanında bulunduran adaylar sınava alınmayacaktır.

* Bu araçlarla sınava girdiği tespit edilen adayların adı Salon Sınav Tutanağına yazılacak, sınavı geçersiz sayılacaktır.

Kamu Personeli
Son Güncelleme: 08.02.2019 18:18
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Daanıştay 2017-09-30 00:01:41

Türkiye'nin En yüksek mahkemesi listede kimin hangi puan aldığı yazmıyor neden se neden şeffaf değilsiniz bu listeyi hazırlamak çok zor olmamalı 2.5 aydır beklettiniz sonra değişikler yaptınız evirdiniz çevirdiniz ad soyad listesini yayınladız çok başarılısınız tebrikler